Companie
Detalii identificare
Nume firmăZEAMAG BEE S.R.L.
Cod unic de înregistrare43829623 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ26/352/2021
EUIDROONRC.J26/352/2021
Data înființării02.03.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaFîntînele nr. 180B, Fîntînele, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
135.148
Profit (Lei)
-33.641
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 135.148 | -33.641 | -2.803 | 23.705 | 29.947 | 28.057 | 34.299 | 1 |
| 2023 | 200.706 | 19.248 | 1.604 | 7.886 | 43.945 | 50.359 | 86.418 | 1 |
| 2022 | 172.216 | 70.316 | 5.860 | 8.676 | 2.987 | 72.859 | 67.170 | 2 |
| 2021 | 82.990 | 0 | 0 | 10.201 | 0 | 7.056 | -3.145 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-24.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-98.08%
Lichiditate curentă
1.18
Viteza rotație active
2.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-24.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-98.08%
Profit net per salariat
-33.641 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -24.89% | 9.59% | 40.83% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 10.44% | 41.81% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -98.08% | 22.27% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -33.641 Lei | 19.248 Lei | 35.158 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.33
Viteza rotație stocuri
10.19
Durata medie încasare creanțe
3.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.33 | 2.13 | 2.27 | 11.76 |
| Viteza rotație stocuri | 10.19 | 56.08 | 64 | 28.6 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.74 zile | 3 zile | 1.78 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 135.148 Lei | 200.706 Lei | 86.108 Lei | 41.495 Lei |
Lichiditate curentă
1.18
Lichiditate imediată
0.62
Pondere active imobilizate
51.63%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.18 | 6.39 | 8.4 | 0.69 |
| Lichiditate imediată | 0.62 | 5.93 | 8.09 | 0.41 |
| Pondere active imobilizate | 51.63% | 46.6% | 3.94% | 0% |
| Pondere active circulante | 48.37% | 53.4% | 96.06% | 100% |
©Firme.ro