Companie
Detalii identificare
Nume firmăBINDER PRINT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43838478 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3789/2021
EUIDROONRC.J40/3789/2021
Data înființării03.03.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1814
Această clasă include:
-lucrări de legătorie, probe de tipar şi servicii de post tipărire ca servicii conexe ale activităţii de tipărire, ca de exemplu lucrări de legătorie şi finisare a cărţilor, broşurilor, revistelor, cataloagelor, etc. prin: pliere, tăiere, ajustare, asamblare, tighelire, coasere, lipire, tăiere şi aranjare a paginilor, încleiere, colaţionare, însăilare, aurire, legare în spirală şi legare cu fire de material plastic -lucrări de legătorie şi finisare a hârtiei tipărite sau a cartonului tipărit prin pliere, gofrare, perforare, ştanţare, profilare, încleiere, laminare -servicii de finisare pentru CD-ROM-uri -servicii de personalizare a articolelor de corespondenţă cum ar fi: personalizare, pregătirea plicurilor -alte activităţi de finisare ca de exemplu: poansonare, gravare sau marcare, copiere în alfabetul Brille
-lucrări de legătorie, probe de tipar şi servicii de post tipărire ca servicii conexe ale activităţii de tipărire, ca de exemplu lucrări de legătorie şi finisare a cărţilor, broşurilor, revistelor, cataloagelor, etc. prin: pliere, tăiere, ajustare, asamblare, tighelire, coasere, lipire, tăiere şi aranjare a paginilor, încleiere, colaţionare, însăilare, aurire, legare în spirală şi legare cu fire de material plastic -lucrări de legătorie şi finisare a hârtiei tipărite sau a cartonului tipărit prin pliere, gofrare, perforare, ştanţare, profilare, încleiere, laminare -servicii de finisare pentru CD-ROM-uri -servicii de personalizare a articolelor de corespondenţă cum ar fi: personalizare, pregătirea plicurilor -alte activităţi de finisare ca de exemplu: poansonare, gravare sau marcare, copiere în alfabetul Brille
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorTiparire si reproducerea pe suporti a inregistrarilor
Obiect activitateLegatorie si servicii conexe
Informații de contact
AdresaHuedin nr. 7, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
488.488
Profit (Lei)
277.899
Număr angajați
3
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 488.488 | 277.899 | 23.158 | 51.298 | 2.317 | 327.120 | 278.139 | 3 |
| 2024 | 1.185.213 | 989.501 | 82.458 | 144.075 | 2.995 | 1.130.805 | 989.725 | 3 |
| 2023 | 1.133.464 | 983.061 | 81.922 | 72.130 | 3.673 | 1.051.742 | 983.285 | 3 |
| 2022 | 1.490.009 | 1.373.290 | 114.441 | 18.538 | 4.351 | 1.387.701 | 1.373.514 | 3 |
| 2021 | 1.044.599 | 973.226 | 81.102 | 26.936 | 5.029 | 995.317 | 973.410 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
56.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Lichiditate curentă
6.38
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
56.89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.91%
Profit net per salariat
92.633 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 56.89% | 83.49% | 86.73% | 92.17% | 93.17% |
| Marjă profit brut | 58.87% | 85.94% | 87.71% | 93.15% | 94.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.91% | 99.98% | 99.98% | 99.98% | 99.98% |
| Profit net per salariat | 92.633 Lei | 329.834 Lei | 327.687 Lei | 457.763 Lei | 324.409 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
241.39 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.05 | 1.07 | 1.07 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 241.39 zile | 342.44 zile | 334.68 zile | 306.56 zile | 204.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 162.829 Lei | 395.071 Lei | 377.821 Lei | 496.670 Lei | 348.200 Lei |
Lichiditate curentă
6.38
Lichiditate imediată
6.38
Pondere active imobilizate
0.7%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.38 | 7.85 | 14.58 | 74.86 | 36.95 |
| Lichiditate imediată | 6.38 | 7.85 | 14.58 | 74.86 | 36.95 |
| Pondere active imobilizate | 0.7% | 0.26% | 0.35% | 0.31% | 0.5% |
| Pondere active circulante | 99.3% | 99.74% | 99.65% | 99.69% | 99.5% |
©Firme.ro