Companie
Detalii identificare
Nume firmăDISARTO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 43943961 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000366060
EUIDROONRC.J2021000366060
Data înființării18.03.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4519
Această clasă include:
-vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a vehiculelor noi şi a celor uzate: -camioane, remorci şi semi-remorci -vehicule pentru camping ca rulote şi case pe roţi
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a autovehiculelor de teren (peste 3,5 tone) Această clasă exclude: -vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule,
453 -închirierea de camioane cu şofer,
4941 -închirierea de camioane fără şofer,
7712
-vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a vehiculelor noi şi a celor uzate: -camioane, remorci şi semi-remorci -vehicule pentru camping ca rulote şi case pe roţi
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a autovehiculelor de teren (peste 3,5 tone) Această clasă exclude: -vânzarea cu ridicata şi cu amănuntul a pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule,
453 -închirierea de camioane cu şofer,
4941 -închirierea de camioane fără şofer,
7712
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu alte autovehicule
Informații de contact
AdresaAdrian Pintea nr. 1, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.814.944
Profit (Lei)
94.146
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.814.944 | 94.146 | 7.846 | 204.995 | 145.057 | 302.100 | 242.162 | 1 |
| 2024 | 1.356.752 | 19.607 | 1.634 | 466.638 | 202.318 | 402.336 | 138.016 | 1 |
| 2023 | 916.883 | 10.258 | 855 | 312.897 | 259.697 | 162.609 | 109.409 | 1 |
| 2022 | 1.058.382 | 17.993 | 1.499 | 377.266 | 316.842 | 159.575 | 99.151 | 2 |
| 2021 | 342.301 | 80.158 | 6.680 | 38.851 | 0 | 120.009 | 81.158 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
3.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.88%
Lichiditate curentă
1.47
Viteza rotație active
6.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
3.34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.88%
Profit net per salariat
94.146 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 3.34% | 1.45% | 1.12% | 1.7% | 23.42% |
| Marjă profit brut | 3.87% | 2.71% | 2.03% | 2.72% | 24.79% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 38.88% | 14.21% | 9.38% | 18.15% | 98.77% |
| Profit net per salariat | 94.146 Lei | 19.607 Lei | 10.258 Lei | 8.997 Lei | 80.158 Lei |
Viteza rotație active
6.3
Viteza rotație stocuri
58.16
Durata medie încasare creanțe
6.16 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.3 | 2.24 | 2.17 | 2.22 | 2.85 |
| Viteza rotație stocuri | 58.16 | 16.72 | 38.27 | 33.42 | 4.93 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.16 zile | 56.32 zile | 34.35 zile | 17.36 zile | 46.33 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.814.944 Lei | 1.356.752 Lei | 916.883 Lei | 529.191 Lei | 342.301 Lei |
Lichiditate curentă
1.47
Lichiditate imediată
1.24
Pondere active imobilizate
32.44%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.47 | 0.86 | 0.52 | 0.42 | 3.09 |
| Lichiditate imediată | 1.24 | 0.69 | 0.44 | 0.34 | 1.3 |
| Pondere active imobilizate | 32.44% | 33.46% | 61.49% | 66.51% | 0% |
| Pondere active circulante | 67.56% | 66.54% | 38.51% | 33.49% | 100% |
©Firme.ro