Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTECOMI LOGISTIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare44088064 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ33/735/2021
EUIDROONRC.J33/735/2021
Data înființării09.04.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5224
Această clasă include:
-încărcarea şi descărcarea mărfurilor sau a bagajelor pasagerilor, indiferent de modul de transport utilizat -activitatea de stivuire a mărfurilor -încărcarea şi descărcarea vagoanelor de cale ferată Această clasă exclude: -serviciile de expoatare a terminalelor,
5221, 5222 şi 5223
-încărcarea şi descărcarea mărfurilor sau a bagajelor pasagerilor, indiferent de modul de transport utilizat -activitatea de stivuire a mărfurilor -încărcarea şi descărcarea vagoanelor de cale ferată Această clasă exclude: -serviciile de expoatare a terminalelor,
5221, 5222 şi 5223
Industrie
Transport şi depozitare
SectorDepozitare si activitati auxiliare pentru transporturi
Obiect activitateManipulari
Informații de contact
AdresaMagazia Gării nr. 5 A, Fălticeni, Suceava
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
205.045
Profit (Lei)
46.457
Număr angajați
2
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 205.045 | 46.457 | 3.871 | 44.792 | 132.843 | 54.631 | 142.682 | 2 |
| 2023 | 174.215 | 118.231 | 9.853 | 37.059 | 130.954 | 257.330 | 351.225 | 1 |
| 2022 | 298.560 | 230.810 | 19.234 | 40.058 | 137.912 | 135.139 | 232.993 | 1 |
| 2021 | 235.431 | 199.983 | 16.665 | 129.900 | 117.810 | 212.273 | 200.183 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.56%
Lichiditate curentă
1.22
Viteza rotație active
1.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32.56%
Profit net per salariat
23.229 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.66% | 67.86% | 77.31% | 84.94% |
| Marjă profit brut | 26.87% | 68.86% | 78.31% | 86.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 32.56% | 33.66% | 99.06% | 99.9% |
| Profit net per salariat | 23.229 Lei | 118.231 Lei | 230.810 Lei | 199.983 Lei |
Viteza rotație active
1.09
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
32.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.09 | 0.45 | 1.09 | 0.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 35.52 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.2 zile | 35.43 zile | 116.68 zile | 35.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 102.523 Lei | 174.215 Lei | 298.560 Lei | 235.431 Lei |
Lichiditate curentă
1.22
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
70.86%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.22 | 6.94 | 3.37 | 1.63 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 6.81 | 3.37 | 1.63 |
| Pondere active imobilizate | 70.86% | 33.73% | 50.51% | 35.69% |
| Pondere active circulante | 29.14% | 66.27% | 49.49% | 64.31% |
©Firme.ro