Companie
Detalii identificare
Nume firmăMEDIAMIX GENERATION S.R.L.
Cod unic de înregistrare44107247 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021000644261
EUIDROONRC.J2021000644261
Data înființării13.04.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5911
Această clasă include:
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
-activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune (seriale de televiziune, documentare, etc.) sau reclame de televiziune.
Această clasă include de asemenea:
-activităţile arhivelor de filme, etc. Această clasă exclude: -copierea de filme (cu excepţia reproducerii filmelor cinematografice pentru distribuţia în cinematografe) precum şi reproducerea benzilor magnetice audio şi video, CD-uri sau DVD-uri după original,
1820 -comerţ cu ridicata a benzilor video, CD-urilor şi DVD-urilor înregistrate,
4643 -comerţ cu ridicata a benzilor video şi a CD-urilor neînregistrate,
4652 -comerţ cu amănuntul de benzi video, CD-uri, DVD-uri,
4763 -activităţi de post producţie,
5912 -înregistrări audio şi înregistrarea pe bandă a cărţilor
5920 -activităţi de difuzare de programe de televiziune,
602 -crearea unui program complet al unui canal de televiziune,
602 -prelucrarea filmelor, alta decât pentru industria cinematografică,
7420 -activităţi ale agenţiilor sau agenţilor pentru personalul din domeniul artistic sau teatral,
7490 -închirierea casetelor video, DVD-urilor, publicului general,
7722 -captarea în circuit închis, în timp real a transmisiilor televizate in direct, şedinţelor, conferinţelor, etc.,
8299 -activităţi independente (pe cont propriu) ale actorilor, realizatorilor de desene animate, regizorilor, consultanţilor şi a altor specialişti din domeniu,
900
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune; inregistrari audio si activitati de editare muzicala
Obiect activitateActivitati de productie cinematografica, video si de programe de televiziune
Informații de contact
AdresaRemetea nr. 198A, Loc. Târgu Mureş | Municipiul Târgu Mureş, Mureş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
247.328
Profit (Lei)
110.847
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 247.328 | 110.847 | 9.237 | 59.471 | 136.308 | 33.805 | 111.087 | 1 |
| 2024 | 233.639 | 129.699 | 10.808 | 19.824 | 140.566 | 27.369 | 148.227 | 1 |
| 2023 | 211.822 | 118.048 | 9.837 | 6.498 | 122.425 | 87.397 | 203.593 | 1 |
| 2022 | 98.400 | 62.059 | 5.172 | 307 | 13.475 | 92.054 | 105.645 | 0 |
| 2021 | 82.600 | 70.386 | 5.866 | 5.776 | 12.019 | 64.343 | 70.586 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
44.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Lichiditate curentă
0.57
Viteza rotație active
1.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
44.82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.78%
Profit net per salariat
110.847 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 44.82% | 55.51% | 55.73% | 63.07% | 85.21% |
| Marjă profit brut | 45.83% | 56.55% | 56.51% | 65.21% | 88.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.78% | 87.5% | 57.98% | 58.74% | 99.72% |
| Profit net per salariat | 110.847 Lei | 129.699 Lei | 118.048 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.45
Viteza rotație stocuri
8244.27
Durata medie încasare creanțe
8.85 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.45 | 1.39 | 1.01 | 0.93 | 1.08 |
| Viteza rotație stocuri | 8244.27 | 7787.97 | 7060.73 | 3280 | 2753.33 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.85 zile | 21.25 zile | 21.56 zile | 54.9 zile | 30.93 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 247.328 Lei | 233.639 Lei | 211.822 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.57
Lichiditate imediată
0.57
Pondere active imobilizate
80.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.57 | 1.38 | 13.45 | 299.85 | 11.14 |
| Lichiditate imediată | 0.57 | 1.38 | 13.45 | 299.75 | 11.13 |
| Pondere active imobilizate | 80.13% | 83.7% | 58.35% | 12.77% | 15.74% |
| Pondere active circulante | 19.87% | 16.3% | 41.65% | 87.23% | 84.26% |
©Firme.ro