Companie
Detalii identificare
Nume firmăFENOPAK S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44147713 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021001950127
EUIDROONRC.J2021001950127
Data înființării20.04.2021 - 5 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaGeorge Coşbuc nr. 5, Năoiu, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
193.975
Profit (Lei)
-35.731
Număr angajați
1
Vechime
5 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 193.975 | -35.731 | -2.978 | 560.880 | 309.290 | 187.729 | -63.861 | 1 |
| 2023 | 143.607 | -38.992 | -3.249 | 573.285 | 442.869 | 102.286 | -28.130 | 1 |
| 2022 | 79.751 | 15.833 | 1.319 | 455.309 | 446.407 | 26.894 | 10.862 | 1 |
| 2021 | 50.171 | -5.171 | -431 | 12.128 | 1.020 | 6.137 | -4.971 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-18.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.95%
Lichiditate curentă
0.33
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-18.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.95%
Profit net per salariat
-35.731 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -18.42% | -27.15% | 19.85% | -10.31% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 22.85% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 55.95% | 100% | 100% | 100% |
| Profit net per salariat | -35.731 Lei | -38.992 Lei | 15.833 Lei | -5.171 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
3.34
Durata medie încasare creanțe
208.06 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 0.26 | 0.17 | 7.01 |
| Viteza rotație stocuri | 3.34 | 3.99 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 208.06 zile | 98.66 zile | 70.97 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 193.975 Lei | 143.607 Lei | 79.751 Lei | 50.171 Lei |
Lichiditate curentă
0.33
Lichiditate imediată
0.23
Pondere active imobilizate
62.23%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.33 | 0.18 | 0.06 | 0.51 |
| Lichiditate imediată | 0.23 | 0.12 | 0.06 | 0.51 |
| Pondere active imobilizate | 62.23% | 81.24% | 94.32% | 14.25% |
| Pondere active circulante | 37.77% | 18.76% | 5.68% | 85.75% |
©Firme.ro