Companie
Detalii identificare
Nume firmăARM GREEN PREST S.R.L.
Cod unic de înregistrare44282809 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/716/2021
EUIDROONRC.J1/716/2021
Data înființării17.05.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
220
Această clasă include:
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorSilvicultura si exploatare forestiera
Obiect activitateExploatarea forestiera
Informații de contact
AdresaGării nr. 5-9, Aiud, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
287.922
Profit (Lei)
206.635
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 287.922 | 206.635 | 17.220 | 159.423 | 1.615 | 364.643 | 206.835 | 1 |
| 2023 | 293.405 | 199.832 | 16.653 | 185.397 | 1.768 | 277.287 | 93.658 | 1 |
| 2022 | 214.996 | 96.770 | 8.064 | 201.201 | 4.951 | 294.608 | 98.358 | 1 |
| 2021 | 117.238 | 1.388 | 116 | 115.906 | 11.284 | 106.210 | 1.588 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
71.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Lichiditate curentă
2.29
Viteza rotație active
0.79
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
71.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.9%
Profit net per salariat
206.635 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 71.77% | 68.11% | 45.01% | 1.18% |
| Marjă profit brut | 82.97% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.9% | 100% | 98.39% | 87.41% |
| Profit net per salariat | 206.635 Lei | 199.832 Lei | 96.770 Lei | 1.388 Lei |
Viteza rotație active
0.79
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
459.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.79 | 1.05 | 0.72 | 1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 459.83 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 287.922 Lei | 293.405 Lei | 214.996 Lei | 117.238 Lei |
Lichiditate curentă
2.29
Lichiditate imediată
2.29
Pondere active imobilizate
0.44%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.29 | 1.5 | 1.46 | 0.92 |
| Lichiditate imediată | 2.29 | 1.5 | 1.46 | 0.92 |
| Pondere active imobilizate | 0.44% | 0.63% | 1.65% | 9.6% |
| Pondere active circulante | 99.56% | 99.37% | 98.35% | 90.4% |
©Firme.ro