Companie
Detalii identificare
Nume firmăMECANICUL FERMIERULUI S.R.L.
Cod unic de înregistrare44347614 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ24/931/2021
EUIDROONRC.J24/931/2021
Data înființării27.05.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9522
Această clasă include repararea şi întreţinerea dispozitivelor de uz gospodăresc şi a echipamentelor pentru casă şi grădină: -repararea şi întreţinerea dispozitivelor de uz gospodăresc -frigidere, aragazuri, maşini de spălat, uscătoare de rufe, aparate de aer condiţionat de cameră, etc. -repararea şi întreţinerea echipamentelor pentru casă şi grădină -maşini de tuns gazonul, maşini pentru secerat şi treierat, maşini pentru suflat zăpada şi frunzele, maşini de cosit etc. Această clasă exclude: -repararea maşinilor-unelte portabile acţionate electric,
3312 -repararea sistemelor centralizate de aer condiţionat,
4322
3312 -repararea sistemelor centralizate de aer condiţionat,
4322
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorReparatii de calculatoare, de articole personale si de uz gospodaresc
Obiect activitateRepararea dispozitivelor de uz gospodaresc si a echipamentelor pentru casa si gradina
Informații de contact
AdresaSatu Nou De Jos nr. 33G, Satu Nou De Jos, Maramureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
91.902
Profit (Lei)
37.457
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 91.902 | 37.457 | 3.121 | 8.245 | 0 | 63.368 | 55.123 | 1 |
| 2023 | 196.990 | 146.013 | 12.168 | 8.141 | 0 | 155.137 | 146.996 | 1 |
| 2022 | 292.161 | 250.221 | 20.852 | 8.806 | 0 | 259.267 | 250.461 | 1 |
| 2021 | 48.176 | 33.948 | 2.829 | 1.510 | 0 | 35.658 | 34.148 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.95%
Lichiditate curentă
7.69
Viteza rotație active
1.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.95%
Profit net per salariat
37.457 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.76% | 74.12% | 85.64% | 70.47% |
| Marjă profit brut | 47.44% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 67.95% | 99.33% | 99.9% | 99.41% |
| Profit net per salariat | 37.457 Lei | 146.013 Lei | 250.221 Lei | 33.948 Lei |
Viteza rotație active
1.45
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
4.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.45 | 1.27 | 1.13 | 1.35 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.2 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 91.902 Lei | 196.990 Lei | 292.161 Lei | 48.176 Lei |
Lichiditate curentă
7.69
Lichiditate imediată
7.69
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.69 | 19.06 | 29.44 | 23.61 |
| Lichiditate imediată | 7.69 | 19.06 | 29.44 | 23.61 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro