Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUMARC MANAGEMENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44367867 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/3385/2021
EUIDROONRC.J23/3385/2021
Data înființării02.06.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7211
Această clasă include cercetare - dezvoltare în biotehnologie: -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul ADN/ARN-ului: farmaco-geonomică, cercetare genetică, inginerie genetică, ordonare/sinteză/amplificare a ADN-ului, etc. -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul proteinelor şi a altor molecule: ordonarea/sinteza/ingineria proteinelor şi peptidelor (inclusiv moleculele de hormoni); perfecţionarea metodelor de transmitere a moleculelor pentru medicamente, proteomică, izolarea şi purificarea proteinelor, semnalizarea şi identificarea celulelor receptoare -cercetare-dezvoltare experimentală asupra culturilor şi ingineriei celulelor şi ţesuturilor: culturi de celule/ţesuturi, ingineria ţesutului celular (inclusiv ingineria biomedicală şi a ţesutului scheletului), fuziunea celulară, vaccinuri/stimulenţi imunitari, manipularea embrionilor -cercetare-dezvoltare experimentală asupra proceselor biotehnologice: fermentarea folosind bioreactori, bioprelucrarea, biosolubilizarea, bioalbirea, biodesulfurizarea, bioremedierea, biofiltrare şi fitoremedierea -cercetare-dezvoltare experimentală asupra genelor şi vectorilor ARN: terapie genetică, vectori virali -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul bioinformaticii: construcţii de baze de date în geonomică, secvenţe de proteine; procese complexe de modelare biologică, inclusiv sisteme biologice -cercetare-dezvoltare experimentală în domeniul nanobiotehnologiei: unelte şi procese nano/microfabricaţie folosite la construcţia de dispozitive pentru studierea biosistemelor şi aplicaţiilor în medicaţie, diagnostice etc.
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorCercetare-dezvoltare
Obiect activitateCercetare- dezvoltare in biotehnologie
Informații de contact
AdresaCâmpului nr. 6C, Oraş Otopeni, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
37.062
Profit (Lei)
2.134
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 37.062 | 2.134 | 178 | 5.299 | 0 | 7.753 | 2.454 | 1 |
| 2023 | 270.549 | 201.942 | 16.829 | 46.278 | 5.166 | 243.374 | 202.262 | 1 |
| 2022 | 814.525 | 764.409 | 63.701 | 31.642 | 2.892 | 793.399 | 764.649 | 1 |
| 2021 | 386.517 | 361.426 | 30.119 | 12.389 | 3.326 | 370.689 | 361.626 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
86.96%
Lichiditate curentă
1.46
Viteza rotație active
4.78
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
86.96%
Profit net per salariat
2.134 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.76% | 74.64% | 93.85% | 93.51% |
| Marjă profit brut | 7.19% | 75.59% | 94.73% | 94.49% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 86.96% | 99.84% | 99.97% | 99.94% |
| Profit net per salariat | 2.134 Lei | 201.942 Lei | 764.409 Lei | 361.426 Lei |
Viteza rotație active
4.78
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
19.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.78 | 1.09 | 1.02 | 1.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 19.2 zile | 196 zile | 278.35 zile | 26.59 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 37.062 Lei | 270.549 Lei | 814.525 Lei | 386.517 Lei |
Lichiditate curentă
1.46
Lichiditate imediată
1.46
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.46 | 5.26 | 25.07 | 29.92 |
| Lichiditate imediată | 1.46 | 5.26 | 25.07 | 29.92 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 2.08% | 0.36% | 0.89% |
| Pondere active circulante | 100% | 97.92% | 99.64% | 99.11% |
©Firme.ro