Companie
Detalii identificare
Nume firmăAREFILCOM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44485447 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/2114/2021
EUIDROONRC.J22/2114/2021
Data înființării24.06.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4675
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor chimice industriale: -anilină, tuş tipografic, uleiuri esenţiale, gaze industriale, adezivi chimici, coloranţi, răşini sintetice, metanol, parafină, substanţe aromatizante, sodă, sare industrială, acizi şi sulfuri, derivate de amidon etc. -comerţul cu ridicata al îngrăşămintelor şi produselor agrochimice
-comerţul cu ridicata al produselor chimice industriale: -anilină, tuş tipografic, uleiuri esenţiale, gaze industriale, adezivi chimici, coloranţi, răşini sintetice, metanol, parafină, substanţe aromatizante, sodă, sare industrială, acizi şi sulfuri, derivate de amidon etc. -comerţul cu ridicata al îngrăşămintelor şi produselor agrochimice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor chimice
Informații de contact
AdresaRediu nr. 6, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
267.552
Profit (Lei)
46.527
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 267.552 | 46.527 | 3.877 | 77.872 | 22.500 | 162.857 | 52.707 | 1 |
| 2023 | 573.450 | 121.154 | 10.096 | 95.257 | 77.965 | 279.064 | 214.626 | 1 |
| 2022 | 1.460.221 | 95.715 | 7.976 | 18.953 | 92.965 | 371.163 | 97.361 | 0 |
| 2021 | 19.988 | 647 | 54 | 10.042 | 0 | 67.836 | 1.647 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.27%
Lichiditate curentă
2.09
Viteza rotație active
1.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
88.27%
Profit net per salariat
46.527 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.39% | 21.13% | 6.55% | 3.24% |
| Marjă profit brut | 18.39% | 22.01% | 7.25% | 4.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 88.27% | 56.45% | 98.31% | 39.28% |
| Profit net per salariat | 46.527 Lei | 121.154 Lei | n/a | 647 Lei |
Viteza rotație active
1.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
207.83 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.44 | 1.61 | 3.15 | 0.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 9.22 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 207.83 zile | 169.59 zile | 48.95 zile | 1214.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.552 Lei | 573.450 Lei | n/a | 19.988 Lei |
Lichiditate curentă
2.09
Lichiditate imediată
2.09
Pondere active imobilizate
12.14%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.09 | 2.93 | 19.58 | 6.76 |
| Lichiditate imediată | 2.09 | 2.93 | 11.23 | 6.76 |
| Pondere active imobilizate | 12.14% | 21.84% | 20.03% | 0% |
| Pondere active circulante | 87.86% | 78.16% | 79.97% | 100% |
©Firme.ro