Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAVCAT AUTO S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44518323 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021001008200
EUIDROONRC.J2021001008200
Data înființării30.06.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4532
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a carburanţilor,
4730
4730
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul de piese si accesorii pentru autovehicule
Informații de contact
AdresaOborului nr. 48, Hunedoara, Hunedoara
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
377.818
Profit (Lei)
28.062
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 377.818 | 28.062 | 2.339 | 160.558 | 9.147 | 171.932 | 20.521 | 1 |
| 2023 | 329.778 | 17.157 | 1.430 | 154.917 | 0 | 147.376 | -7.541 | 1 |
| 2022 | 194.205 | 0 | 0 | 97.857 | 0 | 73.159 | -24.698 | 1 |
| 2021 | 66.166 | 0 | 0 | 48.508 | 0 | 31.886 | -16.622 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.07
Viteza rotație active
2.09
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
28.062 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.43% | 5.2% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 9.13% | 6.56% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -227.52% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 28.062 Lei | 17.157 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.09
Viteza rotație stocuri
3.46
Durata medie încasare creanțe
11.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.09 | 2.24 | 2.65 | 2.08 |
| Viteza rotație stocuri | 3.46 | 3.92 | 2.82 | 2.62 |
| Durata medie încasare creanțe | 11.39 zile | 6.33 zile | 7.85 zile | 29.81 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 377.818 Lei | 329.778 Lei | 194.205 Lei | 66.166 Lei |
Lichiditate curentă
1.07
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
5.05%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.07 | 0.95 | 0.75 | 0.66 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 0.41 | 0.04 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 5.05% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.95% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro