Companie
Detalii identificare
Nume firmăLEX & LUX ELECTRIC S.R.L.
Cod unic de înregistrare44644046 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/426/2021
EUIDROONRC.J21/426/2021
Data înființării26.07.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaSiretului, Feteşti-Gară, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
58.250
Profit (Lei)
15.741
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 58.250 | 15.741 | 1.312 | 18.567 | 7.618 | 35.919 | 24.970 | 1 |
| 2024 | 45.122 | 6.816 | 568 | 19.306 | 6.123 | 22.411 | 9.228 | 1 |
| 2023 | 27.991 | 3.965 | 330 | 14.630 | 3.446 | 13.596 | 2.412 | 1 |
| 2022 | 1.800 | 0 | 0 | 7.574 | 4.021 | 2.000 | -1.553 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
63.04%
Lichiditate curentă
1.93
Viteza rotație active
1.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.02%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
63.04%
Profit net per salariat
15.741 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.02% | 15.11% | 14.17% | 0% |
| Marjă profit brut | 31.45% | 20.09% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 63.04% | 73.86% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 15.741 Lei | 6.816 Lei | 3.965 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
17.39 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.34 | 1.58 | 1.64 | 0.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 17.39 zile | 16.24 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 58.250 Lei | 45.122 Lei | 27.991 Lei | 1.800 Lei |
Lichiditate curentă
1.93
Lichiditate imediată
1.93
Pondere active imobilizate
17.5%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.93 | 1.16 | 0.93 | 0.26 |
| Lichiditate imediată | 1.93 | 1.16 | 0.93 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 17.5% | 21.46% | 20.22% | 66.78% |
| Pondere active circulante | 82.5% | 78.54% | 79.78% | 33.22% |
©Firme.ro