Companie
Detalii identificare
Nume firmăROAD CARGO TRANSPORT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44739618 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021001022060
EUIDROONRC.J2021001022060
Data înființării13.08.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaLipanului nr. 16, Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
967.052
Profit (Lei)
25.453
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 967.052 | 25.453 | 2.121 | 696.949 | 80.104 | 930.573 | 313.728 | 2 |
| 2024 | 718.885 | 99.754 | 8.313 | 245.935 | 118.345 | 493.419 | 365.829 | 2 |
| 2023 | 343.027 | 83.967 | 6.997 | 309.364 | 166.063 | 409.376 | 266.075 | 1 |
| 2022 | 534.093 | 120.634 | 10.053 | 135.595 | 28.333 | 289.370 | 182.108 | 1 |
| 2021 | 142.846 | 61.274 | 5.106 | 131.332 | 38.455 | 154.351 | 61.474 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.11%
Lichiditate curentă
1.34
Viteza rotație active
0.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.11%
Profit net per salariat
12.727 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.63% | 13.88% | 24.48% | 22.59% | 42.9% |
| Marjă profit brut | 4.84% | 15.32% | 25.43% | 23.47% | 45.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.11% | 27.27% | 31.56% | 66.24% | 99.67% |
| Profit net per salariat | 12.727 Lei | 49.877 Lei | 83.967 Lei | 120.634 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.96
Viteza rotație stocuri
123.29
Durata medie încasare creanțe
282.23 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.96 | 1.18 | 0.6 | 1.68 | 0.74 |
| Viteza rotație stocuri | 123.29 | 104.1 | 90.92 | 207.58 | 73.48 |
| Durata medie încasare creanțe | 282.23 zile | 211.36 zile | 346.18 zile | 163.21 zile | 386.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 483.526 Lei | 359.443 Lei | 343.027 Lei | 534.093 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.34
Lichiditate imediată
1.32
Pondere active imobilizate
7.93%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.34 | 2.01 | 1.32 | 2.13 | 1.18 |
| Lichiditate imediată | 1.32 | 1.98 | 1.31 | 2.12 | 1.16 |
| Pondere active imobilizate | 7.93% | 19.34% | 28.86% | 8.92% | 19.94% |
| Pondere active circulante | 92.07% | 80.66% | 71.14% | 91.08% | 80.06% |
©Firme.ro