Companie
Detalii identificare
Nume firmăTEODORESCU ASIGURARI S.R.L.
Cod unic de înregistrare44884286 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021005580232
EUIDROONRC.J2021005580232
Data înființării10.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaAlexandru Ioan Cuza nr. 51, Domneşti, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
109.229
Profit (Lei)
58.963
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 109.229 | 58.963 | 4.914 | 1.558 | 5.569 | 99.687 | 103.698 | 1 |
| 2023 | 84.573 | 25.666 | 2.139 | 7.818 | 8.411 | 44.142 | 44.735 | 0 |
| 2022 | 46.161 | 37.829 | 3.152 | 4.129 | 1.968 | 40.230 | 38.069 | 0 |
| 2021 | 3.416 | 2.284 | 190 | 3.933 | 2.704 | 3.713 | 2.484 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
53.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.86%
Lichiditate curentă
63.98
Viteza rotație active
1.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
53.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.86%
Profit net per salariat
58.963 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 53.98% | 30.35% | 81.95% | 66.86% |
| Marjă profit brut | 63.56% | 36.64% | 84.51% | 69.82% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 56.86% | 57.37% | 99.37% | 91.95% |
| Profit net per salariat | 58.963 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.04
Viteza rotație stocuri
52.14
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.04 | 1.61 | 1.09 | 0.53 |
| Viteza rotație stocuri | 52.14 | 0 | 0 | 40.19 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 150.24 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 109.229 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
63.98
Lichiditate imediată
62.64
Pondere active imobilizate
5.29%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 63.98 | 5.65 | 9.74 | 0.94 |
| Lichiditate imediată | 62.64 | 5.65 | 9.74 | 0.92 |
| Pondere active imobilizate | 5.29% | 16% | 4.66% | 42.14% |
| Pondere active circulante | 94.71% | 84% | 95.34% | 57.86% |
©Firme.ro