Companie
Detalii identificare
Nume firmăTRIQS HUB ENGINEERING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44912394 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021015990407
EUIDROONRC.J2021015990407
Data înființării16.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaNuferilor nr. 40-48, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
383.000
Profit (Lei)
31.176
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 383.000 | 31.176 | 2.598 | 16.979 | 25.286 | 254.299 | 262.795 | 1 |
| 2023 | 15.000 | 0 | 0 | 8.700 | 4.087 | 235.975 | 231.619 | 1 |
| 2022 | 726.984 | 462.402 | 38.534 | 58.276 | 7.974 | 518.062 | 467.760 | 1 |
| 2021 | 12.373 | 7.169 | 597 | 466 | 0 | 12.635 | 12.169 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.86%
Lichiditate curentă
14.98
Viteza rotație active
1.37
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.86%
Profit net per salariat
31.176 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.14% | 0% | 63.61% | 57.94% |
| Marjă profit brut | 9.78% | 0% | 64.52% | 60.88% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.86% | 0% | 98.85% | 58.91% |
| Profit net per salariat | 31.176 Lei | 0 Lei | 462.402 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.37
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
144.41 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.37 | 0.06 | 1.38 | 0.98 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 144.41 zile | 3544.54 zile | 259.79 zile | 365 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 383.000 Lei | 15.000 Lei | 726.984 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
14.98
Lichiditate imediată
14.98
Pondere active imobilizate
9.04%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.98 | 27.12 | 8.89 | 27.11 |
| Lichiditate imediată | 14.98 | 27.12 | 8.89 | 27.11 |
| Pondere active imobilizate | 9.04% | 1.7% | 1.52% | 0% |
| Pondere active circulante | 90.96% | 98.3% | 98.48% | 100% |
©Firme.ro