Companie
Detalii identificare
Nume firmăGELEST PRESTSERV S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 44920583 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/962/2021
EUIDROONRC.J39/962/2021
Data înființării17.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaUmbrei nr. 28, Şişcani, Vrancea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
0
Profit (Lei)
-55.245
Număr angajați
0
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -55.245 | -4.604 | 252.038 | 20.672 | 103.164 | -127.222 | 0 |
| 2024 | 24.190 | -40.049 | -3.337 | 200.867 | 58.146 | 70.744 | -71.977 | 1 |
| 2023 | 1.408.432 | 0 | 0 | 276.037 | 96.300 | 141.654 | -31.929 | 1 |
| 2022 | 652.852 | 11.431 | 953 | 341.305 | 134.454 | 207.016 | 2.832 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 10.800 | 0 | 2.201 | -8.599 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
n/a
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.42%
Lichiditate curentă
0.41
Viteza rotație active
0
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
43.42%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0% | -165.56% | 0% | 1.75% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 2.96% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 43.42% | 55.64% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | -40.049 Lei | 0 Lei | 11.431 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0 | 0.19 | 5.92 | 1.91 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 32.65 | 1900.72 | 4.6 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 | 364.59 zile | 6.45 zile | 28.33 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 24.190 Lei | 1.408.432 Lei | 652.852 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.41
Lichiditate imediată
0.41
Pondere active imobilizate
16.69%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.41 | 0.35 | 0.51 | 0.61 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 0.41 | 0.35 | 0.51 | 0.19 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 16.69% | 45.11% | 40.47% | 39.38% | 0% |
| Pondere active circulante | 83.31% | 54.89% | 59.53% | 60.62% | 100% |
©Firme.ro