Companie
Detalii identificare
Nume firmăELANDIMAR CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare44921503 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021001417204
EUIDROONRC.J2021001417204
Data înființării17.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaRîu De Mori nr. 15B, Râu De Mori, Hunedoara
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
143.711
Profit (Lei)
6.889
Număr angajați
4
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 143.711 | 6.889 | 574 | 5.939 | 2.519 | 31.023 | 27.603 | 4 |
| 2023 | 105.900 | 20.425 | 1.702 | 6.825 | 3.494 | 24.044 | 20.713 | 3 |
| 2022 | 112.731 | 2.358 | 197 | 15.041 | 0 | 20.435 | 5.394 | 3 |
| 2021 | 29.000 | 2.796 | 233 | 8.795 | 0 | 11.831 | 3.036 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.96%
Lichiditate curentă
5.22
Viteza rotație active
4.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.96%
Profit net per salariat
1.722 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.79% | 19.29% | 2.09% | 9.64% |
| Marjă profit brut | 5.64% | 20.24% | 2.97% | 10.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.96% | 98.61% | 43.72% | 92.09% |
| Profit net per salariat | 1.722 Lei | 6.808 Lei | 786 Lei | 2.796 Lei |
Viteza rotație active
4.28
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.28 | 3.85 | 5.52 | 2.45 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0.69 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 35.928 Lei | 35.300 Lei | 37.577 Lei | 29.000 Lei |
Lichiditate curentă
5.22
Lichiditate imediată
5.22
Pondere active imobilizate
7.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.22 | 3.52 | 1.36 | 1.35 |
| Lichiditate imediată | 5.22 | 3.52 | 1.36 | 1.35 |
| Pondere active imobilizate | 7.51% | 12.69% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.49% | 87.31% | 100% | 100% |
©Firme.ro