Companie
Detalii identificare
Nume firmăQBE FACILITIES DESIGN S.R.L.
Cod unic de înregistrare44940050 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/4520/2021
EUIDROONRC.J12/4520/2021
Data înființării21.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaTyukodi Arpad nr. 2, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
212.942
Profit (Lei)
66.774
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 212.942 | 66.774 | 5.565 | 6.047 | 345 | 115.015 | 99.013 | 1 |
| 2023 | 170.158 | 20.479 | 1.707 | 23.054 | 14.899 | 76.656 | 57.240 | 1 |
| 2022 | 147.929 | 15.590 | 1.299 | 59.608 | 45.192 | 51.177 | 36.761 | 1 |
| 2021 | 41.320 | 20.971 | 1.748 | 9.931 | 7.200 | 23.902 | 21.171 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
31.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.44%
Lichiditate curentă
19.02
Viteza rotație active
1.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
31.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
67.44%
Profit net per salariat
66.774 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 31.36% | 12.04% | 10.54% | 50.75% |
| Marjă profit brut | 32.36% | 13.04% | 12.42% | 53.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 67.44% | 35.78% | 42.41% | 99.06% |
| Profit net per salariat | 66.774 Lei | 20.479 Lei | 15.590 Lei | 20.971 Lei |
Viteza rotație active
1.85
Viteza rotație stocuri
525.78
Durata medie încasare creanțe
116.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.85 | 1.86 | 1.54 | 1.33 |
| Viteza rotație stocuri | 525.78 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 116.93 zile | 119.62 zile | 122.88 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 212.942 Lei | 170.158 Lei | 147.929 Lei | 41.320 Lei |
Lichiditate curentă
19.02
Lichiditate imediată
18.95
Pondere active imobilizate
0.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.02 | 3.33 | 0.86 | 2.41 |
| Lichiditate imediată | 18.95 | 3.33 | 0.86 | 2.41 |
| Pondere active imobilizate | 0.3% | 16.27% | 46.89% | 23.15% |
| Pondere active circulante | 99.7% | 83.73% | 53.11% | 76.85% |
©Firme.ro