Companie

Detalii identificare

Nume firmăGOLD RECYCLING S.R.L.
Cod unic de înregistrare44960383 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/1466/2021
EUIDROONRC.J20/1466/2021
Data înființării24.09.2021 - 4 ani

Domeniu de activitate

CAEN
3832
info-icon
Această clasă include:
- transformarea deşeurilor metalice şi nemetalice şi a resturilor de articole din metal, în materie primă secundară. Exemple de procese de transformare mecanică sau chimică sunt: -strivirea mecanică a deşeurilor metalice de la automobile uzate, maşini de spălat, biciclete etc -comprimarea mecanică a pieselor mari din fier cum ar fi vagoanele de cale ferată -fragmentarea deşeurilor metalice, a vehiculelor casate etc. -alte metode de tratare mecanică, cum sunt tăierea, presarea pentru reducerea volumului -recuperarea metalelor din deşeurile fotografice, de exemplu soluţie de fixare sau filme şi hârtie fotografice -recuperarea cauciucului, cum ar fi pneuri uzate, pentru a produce materii prime secundare -sortarea şi peletizarea materialelor plastice în scopul producerii de materii prime secundare pentru tuburi, ghivece de flori, paleţi şi altele -prelucrarea (în formă de granule) a deşeurilor de materiale plastice sau cauciuc (curăţarea , topirea, măcinarea) -zdrobirea, curăţarea şi sortarea sticlei -zdrobirea, curăţarea şi sortarea altor deşeuri, cum ar fi resturile provenite din demolări, pentru a obţine materii prime secundare -prelucrarea uleiurilor şi grăsimilor de gătit folosite, în materii prime secundare -prelucrarea altor deşeuri de alimente, băuturi, tutun şi substanţe alimentare reziduale, în materii prime Această clasă exclude: -fabricarea de produse finite noi din materii prime secundare (deja fabricate sau nu), cum ar fi fire toarse din material fibros garnetat, celuloză din deşeurile de hârtie, cauciucuri reşapate sau producţia de metal din resturi de metale,

clasele corespunzătoare din secţiunea C (Industria prelucrătoare) -reprocesarea combustibililor nucleari,

2013 -retopirea deşeurilor feroase şi a fierului vechi,

2410 -recuperarea materialelor în timpul procesului de combustie sau incinerare a deşeurilor,

382 -tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase,

3821 -tratarea deşeurilor organice în vederea eliminării lor, inclusiv producerea de compost,

3821 -recuperarea energiei în timpul procesului de incinerare a deşeurilor nepericuloase,

3821 -tratarea şi eliminare deşeurilor radioactive de tranziţie din spitale etc.,

3822 -tratarea şi eliminarea deşeurilor toxice, contaminate,

3822 -comerţ cu ridicata a materialelor reciclabile,

4677
Industrie
Distribuţia apei; salubritate, gestionarea deşeurilor, activităţi de decontaminare
SectorColectarea, tratarea si eliminarea deseurilor; activitati de recuperare a materialelor reciclabile
Obiect activitateRecuperarea materialelor reciclabile sortate

Informații de contact

AdresaDepozitelor nr. 47, Deva, Hunedoara
Telefon
Website

Informații financiare

Rezumat (2024)

Cifra de afaceri (Lei)
1.235.904
Profit (Lei)
550.153
Număr angajați
6
Vechime
4 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
20241.235.904550.15345.846349.39719.9772.575.7642.247.7306
20232.227.0181.396.878116.407154.37717.1771.874.8071.737.6073
2022975.740225.76418.814101.9590594.868492.9091
2021314.049266.94522.24571.6620338.807267.1451

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
44.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.48%
Lichiditate curentă
7.37
Viteza rotație active
0.48

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
44.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.48%
Profit net per salariat
91.692 Lei
Indicator2024202320222021
Marjă profit net44.51%62.72%23.14%85%
Marjă profit brut47.08%63.65%24.02%85.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)24.48%80.39%45.8%99.93%
Profit net per salariat91.692 Lei465.626 Lei225.764 Lei266.945 Lei
Viteza rotație active
0.48
Viteza rotație stocuri
22.7
Durata medie încasare creanțe
725.64 zile
Indicator2024202320222021
Viteza rotație active0.481.181.640.93
Viteza rotație stocuri22.747.525.6728.76
Durata medie încasare creanțe725.64 zile296.48 zile66.4 zile264.76 zile
Cifra de afaceri per salariat205.984 Lei742.339 Lei975.740 Lei314.049 Lei
Lichiditate curentă
7.37
Lichiditate imediată
7.22
Pondere active imobilizate
0.77%
Indicator2024202320222021
Lichiditate curentă7.3712.145.834.73
Lichiditate imediată7.2211.845.464.58
Pondere active imobilizate0.77%0.91%0%0%
Pondere active circulante99.23%99.09%100%100%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente