Companie
Detalii identificare
Nume firmăGENIUS TRAFIC EXPRESS S.R.L.
Cod unic de înregistrare44972604 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021002751082
EUIDROONRC.J2021002751082
Data înființării28.09.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaNeptun nr. 15, Braşov, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
58.105
Profit (Lei)
9.054
Număr angajați
0
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 58.105 | 9.054 | 755 | 1.852 | 37.988 | 4.954 | 37.544 | 0 |
| 2023 | 53.809 | 11.504 | 959 | 567 | 51.396 | 1.843 | 47.490 | 0 |
| 2022 | 75.532 | 34.346 | 2.862 | 31.130 | 71.179 | 2.237 | 35.987 | 1 |
| 2021 | 6.965 | 1.441 | 120 | 7.284 | 8.625 | 300 | 1.641 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.12%
Lichiditate curentă
2.67
Viteza rotație active
1.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24.12%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.58% | 21.38% | 45.47% | 20.69% |
| Marjă profit brut | 18.48% | 25.16% | 48.27% | 20.69% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 24.12% | 24.22% | 95.44% | 87.81% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 34.346 Lei | n/a |
Viteza rotație active
1.35
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.35 | 1.01 | 1.03 | 0.78 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0.89 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 75.532 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
2.67
Lichiditate imediată
2.67
Pondere active imobilizate
88.46%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.67 | 3.25 | 0.07 | 0.04 |
| Lichiditate imediată | 2.67 | 3.25 | 0.07 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 88.46% | 96.54% | 96.95% | 96.64% |
| Pondere active circulante | 11.54% | 3.46% | 3.05% | 3.36% |
©Firme.ro