Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIMARIU VINT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
Cod unic de înregistrare RO 44995624 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2021000012016
EUIDROONRC.C2021000012016
Data înființării01.10.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaPoştei nr. 1, Vinţu De Jos, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
575.902
Profit (Lei)
-6.019
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 575.902 | -6.019 | -502 | 181.885 | 0 | 113.328 | -68.557 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 96.875 | 0 | 34.337 | -62.538 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 122 | 0 | 10.000 | 9.878 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-1.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.78%
Lichiditate curentă
0.62
Viteza rotație active
5.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-1.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
8.78%
Profit net per salariat
-6.019 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -1.05% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 8.78% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -6.019 Lei | 0 Lei | n/a |
Viteza rotație active
5.08
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
64.29 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 5.08 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 64.29 zile | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 575.902 Lei | 0 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.62
Lichiditate imediată
0.62
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.62 | 0.35 | 81.97 |
| Lichiditate imediată | 0.62 | 0.35 | 81.97 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro