Companie
Detalii identificare
Nume firmăMAGIC GRUP S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 4505294 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2859/2003
EUIDROONRC.J12/2859/2003
Data înființării16.08.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4646
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
-comerţul cu ridicata al produselor farmaceutice şi medicale
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al produselor farmaceutice
Informații de contact
Adresastr. 1 Mai nr. 111, Dej, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
20.912
Profit (Lei)
492
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20.912 | 492 | 41 | 50.676 | 18.184 | 116.837 | 84.345 | 0 |
| 2024 | 21.122 | 6.493 | 541 | 2.421 | 18.601 | 117.673 | 133.853 | 0 |
| 2023 | 24.039 | 8.794 | 733 | 1.039 | 19.211 | 109.188 | 127.360 | 0 |
| 2022 | 23.087 | 12.886 | 1.074 | 622 | 23.132 | 96.056 | 118.566 | 0 |
| 2021 | 23.042 | 13.553 | 1.129 | 4.332 | 22.594 | 87.418 | 105.680 | 0 |
| 2020 | 18.600 | 6.874 | 573 | 4.777 | 22.594 | 74.309 | 92.126 | 0 |
| 2019 | 22.436 | 5.025 | 419 | 10.189 | 24.594 | 70.848 | 85.253 | 0 |
| 2018 | 9.567 | 3.736 | 311 | 3.692 | 145.840 | 56.492 | 198.640 | 0 |
| 2017 | 14.190 | 2.511 | 209 | 4.106 | 145.840 | 53.169 | 194.903 | 0 |
| 2016 | 10.935 | 4.495 | 375 | 4.048 | 92.840 | 50.600 | 139.392 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.58%
Lichiditate curentă
2.31
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.58%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.35% | 30.74% | 36.58% | 55.81% | 58.82% | 36.96% | 22.4% | 39.05% | 17.7% | 41.11% |
| Marjă profit brut | 8.36% | 35.84% | 42.58% | 59.93% | 63.12% | 41.39% | 26.83% | 44.43% | 21.71% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.58% | 4.85% | 6.9% | 10.87% | 12.82% | 7.46% | 5.89% | 1.88% | 1.29% | 3.22% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
5.62 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.15 | 0.19 | 0.19 | 0.21 | 0.19 | 0.24 | 0.05 | 0.07 | 0.08 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.62 zile | 1024.62 zile | 1637.95 zile | 1497.22 zile | 1384.55 zile | 1457.96 zile | 1152.49 zile | 2153.53 zile | 1366.99 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
2.31
Lichiditate imediată
2.31
Pondere active imobilizate
13.47%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.31 | 48.61 | 105.09 | 154.43 | 20.18 | 15.56 | 6.95 | 15.3 | 12.95 | 12.5 |
| Lichiditate imediată | 2.31 | 48.61 | 105.09 | 154.43 | 20.18 | 15.56 | 6.95 | 15.3 | 12.95 | 12.5 |
| Pondere active imobilizate | 13.47% | 13.65% | 14.96% | 19.41% | 20.54% | 23.32% | 25.77% | 72.08% | 73.28% | 64.72% |
| Pondere active circulante | 86.53% | 86.35% | 85.04% | 80.59% | 79.46% | 76.68% | 74.23% | 27.92% | 26.72% | 35.28% |
©Firme.ro