Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRIME TECH SOLUTION S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45137130 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2021002587034
EUIDROONRC.J2021002587034
Data înființării28.10.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaSmeurei, Loc. Piteşti | Municipiul Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
359.135
Profit (Lei)
176.768
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 359.135 | 176.768 | 14.731 | 114.448 | 66.471 | 401.429 | 353.452 | 2 |
| 2023 | 1.412.502 | 955.195 | 79.600 | 389.309 | 95.934 | 1.248.769 | 955.394 | 1 |
| 2022 | 1.631.570 | 144.891 | 12.074 | 941.699 | 811 | 1.079.778 | 138.890 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 14.724 | 811 | 7.912 | -6.001 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.01%
Lichiditate curentă
3.51
Viteza rotație active
0.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.01%
Profit net per salariat
88.384 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.22% | 67.62% | 8.88% | 0% |
| Marjă profit brut | 50.59% | 68.65% | 9.88% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.01% | 99.98% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 88.384 Lei | 955.195 Lei | 144.891 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
405.73 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.77 | 1.05 | 1.51 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 11.43 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 405.73 zile | 240.08 zile | 227.05 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 179.568 Lei | 1.412.502 Lei | 1.631.570 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
3.51
Lichiditate imediată
3.51
Pondere active imobilizate
14.21%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.51 | 3.21 | 1.15 | 0.54 |
| Lichiditate imediată | 3.51 | 2.89 | 1.15 | 0.26 |
| Pondere active imobilizate | 14.21% | 7.13% | 0.08% | 9.3% |
| Pondere active circulante | 85.79% | 92.87% | 99.92% | 90.7% |
©Firme.ro