Companie
Detalii identificare
Nume firmăGÎNDĂCIOIU PREST S.R.L.
Cod unic de înregistrare45163954 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/1160/2021
EUIDROONRC.J38/1160/2021
Data înființării02.11.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaIzvorului nr. 8, Hotarele, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
62.000
Profit (Lei)
9.540
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 62.000 | 9.540 | 795 | 2.849 | 24.500 | 115.660 | 137.311 | 1 |
| 2024 | 119.270 | 27.418 | 2.285 | 28.246 | 24.500 | 131.518 | 127.772 | 2 |
| 2023 | 62.500 | 5.709 | 476 | 23.231 | 0 | 123.584 | 100.353 | 1 |
| 2022 | 108.984 | 94.444 | 7.870 | 13.624 | 0 | 108.268 | 94.644 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 200 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.95%
Lichiditate curentă
40.6
Viteza rotație active
0.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6.95%
Profit net per salariat
9.540 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.39% | 22.99% | 9.13% | 86.66% | 0% |
| Marjă profit brut | 19.74% | 23.99% | 10.13% | 89.66% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 6.95% | 21.46% | 5.69% | 99.79% | 0% |
| Profit net per salariat | 9.540 Lei | 13.709 Lei | 5.709 Lei | 94.444 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.44
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
608.58 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.44 | 0.76 | 0.51 | 1.01 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 608.58 zile | 301.56 zile | 460.39 zile | 331.01 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 62.000 Lei | 59.635 Lei | 62.500 Lei | 108.984 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
40.6
Lichiditate imediată
40.6
Pondere active imobilizate
17.48%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 40.6 | 4.66 | 5.32 | 7.95 | 0 |
| Lichiditate imediată | 40.6 | 4.66 | 5.32 | 7.95 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 17.48% | 15.7% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 82.52% | 84.3% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro