Companie
Detalii identificare
Nume firmăECI VANTRANS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45176482 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/2649/2021
EUIDROONRC.J3/2649/2021
Data înființării04.11.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaG-Ral Dimitrie Boteanu nr. 16, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
912.229
Profit (Lei)
-198.447
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 912.229 | -198.447 | -16.537 | 435.092 | 174.746 | 89.910 | -170.436 | 2 |
| 2023 | 610.785 | 0 | 0 | 281.271 | 212.194 | 97.088 | 28.011 | 2 |
| 2022 | 590.458 | 152.579 | 12.715 | 1.937 | 7.324 | 135.886 | 141.273 | 0 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 18.172 | 5.225 | 1.641 | -11.306 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-21.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
3.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-21.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-99.224 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -21.75% | 0% | 25.84% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 28.4% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 0% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | -99.224 Lei | 0 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
3.45
Viteza rotație stocuri
3708.25
Durata medie încasare creanțe
32.2 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.45 | 1.97 | 4.12 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 3708.25 | 499.42 | 1545.7 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.2 zile | 47.09 zile | 22.45 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 456.115 Lei | 305.393 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.21
Pondere active imobilizate
66.03%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 0.35 | 70.15 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | 0.21 | 0.34 | 69.96 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 66.03% | 68.61% | 5.11% | 76.1% |
| Pondere active circulante | 33.97% | 31.39% | 94.89% | 23.9% |
©Firme.ro