Companie
Detalii identificare
Nume firmăPLACOM SRL
Cod unic de înregistrare RO 4524539 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2002001517350
EUIDROONRC.J2002001517350
Data înființării18.08.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaHera nr. 13, Carani, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
779.932
Profit (Lei)
-100.931
Număr angajați
7
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 779.932 | -100.931 | -8.411 | 1.373.505 | 391.324 | 541.791 | -344.878 | 7 |
| 2023 | 817.326 | 66.412 | 5.534 | 1.208.281 | 387.394 | 500.152 | -243.946 | 6 |
| 2022 | 749.913 | 94.853 | 7.904 | 1.102.216 | 144.522 | 570.547 | -310.358 | 9 |
| 2021 | 645.464 | 0 | 0 | 1.032.611 | 144.522 | 411.133 | -400.167 | 9 |
| 2020 | 622.934 | 287 | 24 | 1.021.442 | 150.730 | 593.673 | -200.250 | 0 |
| 2019 | 556.280 | 0 | 0 | 828.357 | 77.028 | 474.058 | -200.482 | 0 |
| 2018 | 616.806 | 1.106 | 92 | 548.030 | 76.460 | 509.414 | 114.633 | 0 |
| 2017 | 823.705 | 2.294 | 191 | 389.680 | 76.460 | 349.959 | 113.528 | 5 |
| 2016 | 510.379 | 3.793 | 316 | 262.992 | 76.460 | 222.205 | 111.233 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.27%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.84
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.27%
Profit net per salariat
-14.419 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.94% | 8.13% | 12.65% | 0% | 0.05% | 0% | 0.18% | 0.28% | 0.74% |
| Marjă profit brut | 0% | 9.58% | 13.66% | 0% | 1.29% | 0% | 1.18% | 1.28% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 29.27% | -27.22% | -30.56% | 0% | -0.14% | 0% | 0.96% | 2.02% | 3.41% |
| Profit net per salariat | -14.419 Lei | 11.069 Lei | 10.539 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | 459 Lei | 759 Lei |
Viteza rotație active
0.84
Viteza rotație stocuri
5.92
Durata medie încasare creanțe
71.09 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.84 | 0.92 | 1.05 | 1.16 | 0.84 | 1.01 | 1.05 | 1.93 | 1.71 |
| Viteza rotație stocuri | 5.92 | 5.84 | 10.96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 71.09 zile | 83.21 zile | 150.83 zile | 114.21 zile | 100.44 zile | 194.56 zile | 156.87 zile | 11.81 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.419 Lei | 136.221 Lei | 83.324 Lei | 71.718 Lei | n/a | n/a | n/a | 164.741 Lei | 102.076 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.3
Pondere active imobilizate
41.94%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 0.41 | 0.52 | 0.4 | 0.58 | 0.57 | 0.93 | 0.9 | 0.84 |
| Lichiditate imediată | 0.3 | 0.3 | 0.46 | 0.4 | 0.58 | 0.57 | 0.93 | 0.9 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 41.94% | 43.65% | 20.21% | 26.01% | 20.25% | 13.98% | 13.05% | 17.93% | 25.6% |
| Pondere active circulante | 58.06% | 56.35% | 79.79% | 73.99% | 79.75% | 86.02% | 86.95% | 82.07% | 74.4% |
©Firme.ro