Companie
Detalii identificare
Nume firmăLAVANDALEXA S.R.L.
Cod unic de înregistrare45251924 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1/1505/2021
EUIDROONRC.J1/1505/2021
Data înființării19.11.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
128
Această clasă include:
-cultivarea condimentelor şi plantelor aromatice perene şi neperene: -piper (piper sop.) -ardei iute (capsicum sop.) -nucşoară şi cardamom -anason, fenicul şi chimen -scorţişoară (canella) -cuişoare -ghimbir -vanilie -hamei -alte condimente şi plante aromatice -cultivarea plantelor medicinale şi narcotice
-cultivarea condimentelor şi plantelor aromatice perene şi neperene: -piper (piper sop.) -ardei iute (capsicum sop.) -nucşoară şi cardamom -anason, fenicul şi chimen -scorţişoară (canella) -cuişoare -ghimbir -vanilie -hamei -alte condimente şi plante aromatice -cultivarea plantelor medicinale şi narcotice
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale si a plantelor de uz farmaceutic
Informații de contact
AdresaGeomal, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
124.041
Profit (Lei)
-37.092
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 124.041 | -37.092 | -3.091 | 144.827 | 31.431 | 115.337 | 1.941 | 1 |
| 2023 | 103.510 | 17.970 | 1.498 | 113.510 | 36.431 | 116.111 | 39.032 | 1 |
| 2022 | 45.469 | 18.107 | 1.509 | 99.044 | 41.434 | 78.672 | 21.062 | 1 |
| 2021 | 2.990 | 2.755 | 230 | 14.257 | 126 | 17.086 | 2.955 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-29.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1910.97%
Lichiditate curentă
0.8
Viteza rotație active
0.85
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-29.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-1910.97%
Profit net per salariat
-37.092 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -29.9% | 17.36% | 39.82% | 92.14% |
| Marjă profit brut | 0% | 18.37% | 40.99% | 95.08% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -1910.97% | 46.04% | 85.97% | 93.23% |
| Profit net per salariat | -37.092 Lei | 17.970 Lei | 18.107 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.85
Viteza rotație stocuri
1.19
Durata medie încasare creanțe
8.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.85 | 0.68 | 0.38 | 0.17 |
| Viteza rotație stocuri | 1.19 | 0.99 | 0.68 | 0.22 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.28 zile | 21.61 zile | 16.26 zile | 183.11 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 124.041 Lei | 103.510 Lei | 45.469 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.8
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
21.42%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.8 | 1.02 | 0.79 | 1.2 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.1 | 0.12 | 0.22 |
| Pondere active imobilizate | 21.42% | 23.88% | 34.5% | 0.73% |
| Pondere active circulante | 78.58% | 76.12% | 65.5% | 99.27% |
©Firme.ro