Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTIVE PROPERTY ADVISORS S.R.L.
Cod unic de înregistrare45297239 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/21072/2021
EUIDROONRC.J40/21072/2021
Data înființării02.12.2021 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6831
Această clasă include activităţi de tranzacţii imobiliare realizate de către agenţiile imobiliare: -servicii de intermediere pentru cumpărarea , vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităţi de consultanţă şi servicii de evaluare privind cumpărarea, vânzarea şi închirierea bunurilor imobiliare, pe bază de onorariu (taxă) sau contract -activităti ale agenţilor care încheie precontracte (angajamente scrise), în vederea realizării unei tranzacţii Imobiliare Această clasă exclude: -activităţi juridice,
6910
6910
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateAgentii imobiliare
Informații de contact
AdresaBuzeşti nr. 75-77, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
159.162
Profit (Lei)
84.871
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 159.162 | 84.871 | 7.073 | 158.208 | 0 | 243.319 | 85.111 | 1 |
| 2024 | 157.851 | 93.536 | 7.795 | 55.594 | 0 | 149.370 | 93.776 | 1 |
| 2023 | 136.270 | 69.146 | 5.762 | 40.628 | 0 | 110.014 | 69.386 | 1 |
| 2022 | 141.890 | 67.481 | 5.623 | 37.686 | 23 | 105.384 | 67.721 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 10.453 | 0 | 4.900 | -5.553 | 0 |
Marja profit net
53.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.72%
Lichiditate curentă
1.54
Viteza rotație active
0.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
53.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.72%
Profit net per salariat
84.871 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 53.32% | 59.26% | 50.74% | 47.56% | 0% |
| Marjă profit brut | 54.27% | 60.21% | 51.69% | 48.46% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.72% | 99.74% | 99.65% | 99.65% | 0% |
| Profit net per salariat | 84.871 Lei | 93.536 Lei | 69.146 Lei | 67.481 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.65
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
222.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.65 | 1.06 | 1.24 | 1.35 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 222.01 zile | 60.44 zile | 170.58 zile | 134.74 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 159.162 Lei | 157.851 Lei | 136.270 Lei | 141.890 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.54
Lichiditate imediată
1.54
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.54 | 2.69 | 2.71 | 2.8 | 0.47 |
| Lichiditate imediată | 1.54 | 2.69 | 2.71 | 2.8 | 0.47 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0.02% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 99.98% | 100% |