Companie
Detalii identificare
Nume firmăGEOANK CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare45440702 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ4/31/2022
EUIDROONRC.J4/31/2022
Data înființării07.01.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaCalea Crucii nr. 439, Tuta, Bacău
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
121.450
Profit (Lei)
29.027
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 121.450 | 29.027 | 2.419 | 87.147 | 1.000 | 148.559 | 62.412 | 2 |
| 2023 | 122.130 | 59.472 | 4.956 | 78.918 | 1.000 | 111.303 | 33.385 | 0 |
| 2022 | 33.963 | 0 | 0 | 98.420 | 1.000 | 71.333 | -26.087 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.51%
Lichiditate curentă
1.7
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46.51%
Profit net per salariat
14.514 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.9% | 48.7% | 0% |
| Marjă profit brut | 24.75% | 57.75% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 46.51% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 14.514 Lei | n/a | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
2.87
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 1.09 | 0.47 |
| Viteza rotație stocuri | 2.87 | 2.89 | 0.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 44.83 zile | 114.03 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 60.725 Lei | n/a | 33.963 Lei |
Lichiditate curentă
1.7
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
0.67%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.7 | 1.41 | 0.72 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 0.87 | 0.3 |
| Pondere active imobilizate | 0.67% | 0.89% | 1.38% |
| Pondere active circulante | 99.33% | 99.11% | 98.62% |
©Firme.ro