Companie
Detalii identificare
Nume firmăATLAS FREIGHT LINER S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45542648 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2022002238230
EUIDROONRC.J2022002238230
Data înființării28.01.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaHipodromului nr. 5, Sat Ostratu | Comuna Corbeanca, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
657.042
Profit (Lei)
161.999
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 657.042 | 161.999 | 13.500 | 1.310.299 | 235.512 | 1.448.551 | 382.831 | 1 |
| 2023 | 1.817.189 | 328.083 | 27.340 | 551.803 | 430.409 | 372.716 | 255.096 | 1 |
| 2022 | 320.573 | 0 | 0 | 1.188.358 | 501.175 | 605.788 | -64.939 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.32%
Lichiditate curentă
1.11
Viteza rotație active
0.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.32%
Profit net per salariat
161.999 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.66% | 18.05% | 0% |
| Marjă profit brut | 29.02% | 18.71% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.32% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 161.999 Lei | 328.083 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.39
Viteza rotație stocuri
0.98
Durata medie încasare creanțe
432.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.39 | 2.26 | 0.29 |
| Viteza rotație stocuri | 0.98 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 432.01 zile | 51.61 zile | 385.36 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 657.042 Lei | 1.817.189 Lei | 320.573 Lei |
Lichiditate curentă
1.11
Lichiditate imediată
0.6
Pondere active imobilizate
13.98%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.11 | 0.68 | 0.51 |
| Lichiditate imediată | 0.6 | 0.68 | 0.51 |
| Pondere active imobilizate | 13.98% | 53.59% | 45.27% |
| Pondere active circulante | 86.02% | 46.41% | 54.73% |
©Firme.ro