Companie
Detalii identificare
Nume firmăAXMBUILDING SOLUTION S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45596222 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/779/2022
EUIDROONRC.J23/779/2022
Data înființării07.02.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaConstructorului nr. 10, Buftea, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.915.752
Profit (Lei)
726.533
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.915.752 | 726.533 | 60.544 | 495.315 | 299.982 | 922.106 | 726.773 | 2 |
| 2024 | 766.234 | 368.066 | 30.672 | 15.715 | 233.890 | 261.432 | 479.607 | 2 |
| 2023 | 1.900.031 | 548.336 | 45.695 | 10.900 | 294.171 | 344.466 | 627.737 | 2 |
| 2022 | 1.914.998 | 331.054 | 27.588 | 182.854 | 15.613 | 498.495 | 331.254 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Lichiditate curentă
1.86
Viteza rotație active
1.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.97%
Profit net per salariat
363.267 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.92% | 48.04% | 28.86% | 17.29% |
| Marjă profit brut | 42.34% | 50.72% | 29.86% | 18.29% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.97% | 76.74% | 87.35% | 99.94% |
| Profit net per salariat | 363.267 Lei | 184.033 Lei | 274.168 Lei | 331.054 Lei |
Viteza rotație active
1.57
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
81.44 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.57 | 1.55 | 2.98 | 3.72 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 14.94 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 81.44 zile | 25.91 zile | 18.02 zile | 34.32 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 957.876 Lei | 383.117 Lei | 950.016 Lei | 1.914.998 Lei |
Lichiditate curentă
1.86
Lichiditate imediată
1.86
Pondere active imobilizate
24.55%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.86 | 16.64 | 31.6 | 2.73 |
| Lichiditate imediată | 1.86 | 13.37 | 31.6 | 2.73 |
| Pondere active imobilizate | 24.55% | 47.22% | 46.06% | 3.04% |
| Pondere active circulante | 75.45% | 52.78% | 53.94% | 96.96% |
©Firme.ro