Companie
Detalii identificare
Nume firmăIOANA AVANTAJ S.R.L.
Cod unic de înregistrare45637772 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/145/2022
EUIDROONRC.J38/145/2022
Data înființării14.02.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaDragoş Vrânceanu nr. 132, Oraş Băbeni, Vâlcea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
446.771
Profit (Lei)
-136.724
Număr angajați
4
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 446.771 | -136.724 | -11.394 | 221.211 | 242.561 | 27.668 | -129.442 | 4 |
| 2023 | 214.487 | 4.242 | 354 | 90.900 | 264.097 | 33.881 | 7.082 | 1 |
| 2022 | 83.586 | 2.840 | 237 | 13.144 | 0 | 15.984 | 2.840 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-30.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.13
Viteza rotație active
1.65
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-30.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-34.181 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -30.6% | 1.98% | 3.4% |
| Marjă profit brut | 0% | 3.12% | 4.54% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 59.9% | 100% |
| Profit net per salariat | -34.181 Lei | 4.242 Lei | 2.840 Lei |
Viteza rotație active
1.65
Viteza rotație stocuri
32.62
Durata medie încasare creanțe
9.37 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.65 | 0.72 | 5.23 |
| Viteza rotație stocuri | 32.62 | 10.08 | 5.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.37 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 111.693 Lei | 214.487 Lei | 83.586 Lei |
Lichiditate curentă
0.13
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
89.76%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.13 | 0.37 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.14 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 89.76% | 88.63% | 0% |
| Pondere active circulante | 10.24% | 11.37% | 100% |
©Firme.ro