Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUTCOVAN RĂZVAN CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45639650 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/101/2022
EUIDROONRC.J31/101/2022
Data înființării15.02.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaValcău De Jos nr. 26, Valcău De Jos, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
169.600
Profit (Lei)
3.233
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 169.600 | 3.233 | 269 | 338.304 | 312.433 | 66.790 | 210.279 | 1 |
| 2023 | 321.860 | 83.830 | 6.986 | 304.081 | 432.685 | 77.401 | 206.005 | 1 |
| 2022 | 214.565 | 137.975 | 11.498 | 79.313 | 85.302 | 132.186 | 138.175 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.54%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.91%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.54%
Profit net per salariat
3.233 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.91% | 26.05% | 64.3% |
| Marjă profit brut | 2.79% | 26.77% | 66.03% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.54% | 40.69% | 99.86% |
| Profit net per salariat | 3.233 Lei | 83.830 Lei | 137.975 Lei |
Viteza rotație active
0.45
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
44 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.45 | 0.63 | 0.99 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 44 zile | 3.07 zile | 105.27 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 169.600 Lei | 321.860 Lei | 214.565 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
82.39%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.25 | 1.67 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.25 | 1.67 |
| Pondere active imobilizate | 82.39% | 84.83% | 39.22% |
| Pondere active circulante | 17.61% | 15.17% | 60.78% |
©Firme.ro