Companie
Detalii identificare
Nume firmăDINU SERV S.R.L.
Cod unic de înregistrare4566097 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ31/338/1991
EUIDROONRC.J31/338/1991
Data înființării26.08.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
281.500
Profit (Lei)
24.648
Număr angajați
3
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 281.500 | 24.648 | 2.054 | 4.298 | 144 | 59.722 | 55.568 | 3 |
| 2024 | 286.050 | 58.031 | 4.836 | 81.781 | 1.877 | 240.824 | 160.920 | 3 |
| 2023 | 282.095 | 60.585 | 5.049 | 11.573 | 3.609 | 310.852 | 302.888 | 2 |
| 2022 | 232.200 | 97.426 | 8.119 | 12.895 | 21.350 | 268.847 | 277.302 | 1 |
| 2021 | 214.300 | 60.956 | 5.080 | 9.206 | 39.052 | 212.030 | 241.876 | 3 |
| 2020 | 235.970 | 1.873 | 156 | 19.865 | 70.292 | 430.493 | 480.920 | 5 |
| 2019 | 228.870 | 75.403 | 6.284 | 9.995 | 103.043 | 385.999 | 479.047 | 5 |
| 2018 | 230.240 | 21.745 | 1.812 | 101.669 | 35.811 | 469.502 | 403.644 | 4 |
| 2017 | 207.710 | 71.514 | 5.960 | 15.781 | 2.395 | 395.284 | 381.898 | 6 |
| 2016 | 192.360 | 121.112 | 10.093 | 15.133 | 3.844 | 321.673 | 310.384 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.36%
Lichiditate curentă
13.9
Viteza rotație active
4.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.36%
Profit net per salariat
8.216 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.76% | 20.29% | 21.48% | 41.96% | 28.44% | 0.79% | 32.95% | 9.44% | 34.43% | 62.96% |
| Marjă profit brut | 9.78% | 0% | 22.27% | 42.76% | 29.35% | 1.54% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 44.36% | 36.06% | 20% | 35.13% | 25.2% | 0.39% | 15.74% | 5.39% | 18.73% | 39.02% |
| Profit net per salariat | 8.216 Lei | 19.344 Lei | 30.293 Lei | 97.426 Lei | 20.319 Lei | 375 Lei | 15.081 Lei | 5.436 Lei | 11.919 Lei | 40.371 Lei |
Viteza rotație active
4.7
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
45.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.7 | 1.18 | 0.9 | 0.8 | 0.85 | 0.47 | 0.47 | 0.46 | 0.52 | 0.59 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 53.58 | 58.99 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 45.01 zile | 0 zile | 55.77 zile | 7.86 zile | 44.79 zile | 29.12 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 93.833 Lei | 95.350 Lei | 141.048 Lei | 232.200 Lei | 71.433 Lei | 47.194 Lei | 45.774 Lei | 57.560 Lei | 34.618 Lei | 64.120 Lei |
Lichiditate curentă
13.9
Lichiditate imediată
13.9
Pondere active imobilizate
0.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13.9 | 2.94 | 26.86 | 20.85 | 23.03 | 21.67 | 38.62 | 4.62 | 25.05 | 21.26 |
| Lichiditate imediată | 13.9 | 2.94 | 26.86 | 20.85 | 22.6 | 21.47 | 38.62 | 4.62 | 25.05 | 21.26 |
| Pondere active imobilizate | 0.24% | 0.77% | 1.15% | 7.36% | 15.55% | 14.04% | 21.07% | 7.09% | 0.6% | 1.18% |
| Pondere active circulante | 99.76% | 99.23% | 98.85% | 92.64% | 84.45% | 85.96% | 78.93% | 92.91% | 99.4% | 98.82% |
©Firme.ro