Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERATI GRAPHICS S.R.L.
Cod unic de înregistrare45781734 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2022004649407
EUIDROONRC.J2022004649407
Data înființării11.03.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaLunca Jariştei nr. 18-24, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
196.058
Profit (Lei)
58.163
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 196.058 | 58.163 | 4.847 | 4.872 | 43.080 | 76.891 | 115.139 | 1 |
| 2023 | 172.023 | 97.719 | 8.143 | 3.646 | 35.683 | 68.418 | 100.455 | 1 |
| 2022 | 60.062 | 50.763 | 4.230 | 766 | 0 | 51.729 | 50.963 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.52%
Lichiditate curentă
15.78
Viteza rotație active
1.63
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.52%
Profit net per salariat
58.163 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.67% | 56.81% | 84.52% |
| Marjă profit brut | 30.52% | 57.66% | 86.71% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.52% | 97.28% | 99.61% |
| Profit net per salariat | 58.163 Lei | 97.719 Lei | 50.763 Lei |
Viteza rotație active
1.63
Viteza rotație stocuri
9.2
Durata medie încasare creanțe
3.91 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.63 | 1.65 | 1.16 |
| Viteza rotație stocuri | 9.2 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3.91 zile | 23.08 zile | 127.94 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 196.058 Lei | 172.023 Lei | 60.062 Lei |
Lichiditate curentă
15.78
Lichiditate imediată
11.41
Pondere active imobilizate
35.91%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.78 | 18.77 | 67.53 |
| Lichiditate imediată | 11.41 | 18.77 | 67.53 |
| Pondere active imobilizate | 35.91% | 34.28% | 0% |
| Pondere active circulante | 64.09% | 65.72% | 100% |
©Firme.ro