Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRĂJITURI DULCI S.R.L.
Cod unic de înregistrare45988846 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2022000778327
EUIDROONRC.J2022000778327
Data înființării19.04.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaAna Ipătescu nr. 87, Sibiu, Sibiu
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
319.678
Profit (Lei)
24.283
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 319.678 | 24.283 | 2.024 | 46.344 | 14.631 | 54.682 | 24.523 | 2 |
| 2024 | 224.974 | 124 | 10 | 31.752 | 25.261 | 21.844 | 15.353 | 1 |
| 2023 | 241.237 | 16.171 | 1.348 | 31.702 | 33.785 | 13.146 | 15.229 | 2 |
| 2022 | 40.917 | 0 | 0 | 11.441 | 2.364 | 8.135 | -942 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.02%
Lichiditate curentă
1.18
Viteza rotație active
4.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.02%
Profit net per salariat
12.142 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.6% | 0.06% | 6.7% | 0% |
| Marjă profit brut | 8.99% | 0.91% | 7.18% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.02% | 0.81% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 12.142 Lei | 124 Lei | 8.086 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
4.61
Viteza rotație stocuri
39.69
Durata medie încasare creanțe
36.85 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.61 | 4.78 | 5.14 | 3.9 |
| Viteza rotație stocuri | 39.69 | 29.25 | 49.99 | 20.99 |
| Durata medie încasare creanțe | 36.85 zile | -0.45 zile | 1.51 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 159.839 Lei | 224.974 Lei | 120.619 Lei | 40.917 Lei |
Lichiditate curentă
1.18
Lichiditate imediată
1.01
Pondere active imobilizate
21.11%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.18 | 0.69 | 0.41 | 0.71 |
| Lichiditate imediată | 1.01 | 0.45 | 0.26 | 0.54 |
| Pondere active imobilizate | 21.11% | 53.63% | 71.99% | 22.52% |
| Pondere active circulante | 78.89% | 46.37% | 28.01% | 77.48% |
©Firme.ro