Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTRUCT IMOBILIARE IASI S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 45992618 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1320/2022
EUIDROONRC.J22/1320/2022
Data înființării20.04.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaMihail Sadoveanu nr. 59G, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
24.327
Profit (Lei)
8.450
Număr angajați
2
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 24.327 | 8.450 | 704 | 343.154 | 2.108 | 398.367 | 57.321 | 2 |
| 2023 | 143.572 | 30.277 | 2.523 | 200.589 | 3.914 | 245.546 | 48.871 | 1 |
| 2022 | 39.918 | 18.394 | 1.533 | 85.499 | 0 | 104.093 | 18.594 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
34.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.74%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
0.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
34.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.74%
Profit net per salariat
4.225 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 34.74% | 21.09% | 46.08% |
| Marjă profit brut | 35.74% | 22.09% | 47.08% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.74% | 61.95% | 98.92% |
| Profit net per salariat | 4.225 Lei | 30.277 Lei | 18.394 Lei |
Viteza rotație active
0.06
Viteza rotație stocuri
0.07
Durata medie încasare creanțe
613.69 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.06 | 0.58 | 0.38 |
| Viteza rotație stocuri | 0.07 | 0.87 | 0.45 |
| Durata medie încasare creanțe | 613.69 zile | 132.77 zile | 2.91 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 12.164 Lei | 143.572 Lei | 39.918 Lei |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
0.18
Pondere active imobilizate
0.53%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 1.22 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 0.18 | 0.4 | 0.18 |
| Pondere active imobilizate | 0.53% | 1.57% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.47% | 98.43% | 100% |
©Firme.ro