Companie
Detalii identificare
Nume firmăLEASING AGRO BRANCH S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46005049 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/246/2022
EUIDROONRC.J21/246/2022
Data înființării21.04.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaFeteşti nr. 156, Făcăeni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
266.369
Profit (Lei)
77.509
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 266.369 | 77.509 | 6.459 | 319.678 | 404.164 | 22.236 | 106.722 | 1 |
| 2023 | 48.352 | 16.784 | 1.399 | 37.624 | 0 | 66.837 | 29.213 | 1 |
| 2022 | 12.309 | 12.419 | 1.035 | 449 | 0 | 12.878 | 12.429 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72.63%
Lichiditate curentă
0.07
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72.63%
Profit net per salariat
77.509 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.1% | 34.71% | 100.89% |
| Marjă profit brut | 33.68% | 40.18% | 102.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 72.63% | 57.45% | 99.92% |
| Profit net per salariat | 77.509 Lei | 16.784 Lei | n/a |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
46.65
Durata medie încasare creanțe
18.72 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.72 | 0.96 |
| Viteza rotație stocuri | 46.65 | 1.95 | 12.96 |
| Durata medie încasare creanțe | 18.72 zile | 250.73 zile | 209.05 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 266.369 Lei | 48.352 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.07
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
94.79%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.07 | 1.78 | 28.68 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 1.12 | 26.57 |
| Pondere active imobilizate | 94.79% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 5.21% | 100% | 100% |
©Firme.ro