Companie
Detalii identificare
Nume firmăCOMPASS ERA S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46065296 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/8388/2022
EUIDROONRC.J40/8388/2022
Data înființării05.05.2022 - 4 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaOstaşilor nr. 21-23, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
195.070
Profit (Lei)
17.460
Număr angajați
1
Vechime
4 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 195.070 | 17.460 | 1.455 | 21.476 | 42.626 | 40.906 | 62.056 | 1 |
| 2024 | 246.711 | -42.250 | -3.521 | 57.318 | 76.726 | 25.188 | 44.596 | 2 |
| 2023 | 120.605 | 0 | 0 | 65.576 | 113.693 | 38.729 | 86.846 | 1 |
| 2022 | 235.245 | 163.199 | 13.600 | 57.296 | 83.211 | 137.284 | 163.199 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.14%
Lichiditate curentă
1.9
Viteza rotație active
2.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
28.14%
Profit net per salariat
17.460 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.95% | -17.13% | 0% | 69.37% |
| Marjă profit brut | 9.46% | 0% | 0% | 70.35% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 28.14% | -94.74% | 0% | 100% |
| Profit net per salariat | 17.460 Lei | -21.125 Lei | 0 Lei | 163.199 Lei |
Viteza rotație active
2.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
73.31 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.34 | 2.42 | 0.79 | 1.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 73.31 zile | 18.49 zile | 107.72 zile | 201.83 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 195.070 Lei | 123.356 Lei | 120.605 Lei | 235.245 Lei |
Lichiditate curentă
1.9
Lichiditate imediată
1.9
Pondere active imobilizate
51.03%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.9 | 0.44 | 0.59 | 2.4 |
| Lichiditate imediată | 1.9 | 0.44 | 0.59 | 2.4 |
| Pondere active imobilizate | 51.03% | 75.29% | 74.59% | 37.74% |
| Pondere active circulante | 48.97% | 24.71% | 25.41% | 62.26% |
©Firme.ro