Companie
Detalii identificare
Nume firmăHEREDITAS SRL
Cod unic de înregistrare RO 4628173 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993014416406
EUIDROONRC.J1993014416406
Data înființării09.09.1993 - 32 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaPache Protopopescu nr. 88, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
57.989
Profit (Lei)
8.554
Număr angajați
0
Vechime
32 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 57.989 | 8.554 | 713 | 13.973 | 22.493 | 158.395 | 166.916 | 0 |
| 2024 | 54.730 | 17.609 | 1.467 | 15.988 | 30.184 | 155.173 | 169.473 | 0 |
| 2023 | 66.375 | 26.890 | 2.241 | 19.621 | 38.220 | 163.612 | 182.291 | 0 |
| 2022 | 62.779 | 22.585 | 1.882 | 14.487 | 39.867 | 174.586 | 199.966 | 0 |
| 2021 | 60.904 | 21.962 | 1.830 | 15.878 | 45.659 | 147.519 | 177.381 | 0 |
| 2020 | 51.916 | 24.488 | 2.041 | 15.194 | 51.450 | 119.155 | 155.419 | 0 |
| 2019 | 40.679 | 7.929 | 661 | 35.976 | 57.241 | 109.666 | 130.931 | 0 |
| 2018 | 40.569 | 10.893 | 908 | 47.710 | 63.032 | 107.680 | 123.002 | 0 |
| 2017 | 39.620 | 14.543 | 1.212 | 64.693 | 68.824 | 107.787 | 112.108 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.12%
Lichiditate curentă
11.34
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.12%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.75% | 32.17% | 40.51% | 35.98% | 36.06% | 47.17% | 19.49% | 26.85% | 36.71% |
| Marjă profit brut | 19.44% | 38.87% | 48.21% | 38.61% | 39.06% | 50.08% | 22.49% | 29.85% | 39.7% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.12% | 10.39% | 14.75% | 11.29% | 12.38% | 15.76% | 6.06% | 8.86% | 12.97% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
716.08 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.3 | 0.33 | 0.29 | 0.32 | 0.3 | 0.24 | 0.24 | 0.22 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 716.08 zile | 777.23 zile | 651.26 zile | 639.93 zile | 654.67 zile | 771.53 zile | 979.76 zile | 968.3 zile | 992.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
11.34
Lichiditate imediată
11.34
Pondere active imobilizate
12.43%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.34 | 9.71 | 8.34 | 12.05 | 9.29 | 7.84 | 3.05 | 2.26 | 1.67 |
| Lichiditate imediată | 11.34 | 9.71 | 8.34 | 12.05 | 9.29 | 7.84 | 3.05 | 2.26 | 1.67 |
| Pondere active imobilizate | 12.43% | 16.28% | 18.94% | 18.59% | 23.64% | 30.16% | 34.3% | 36.92% | 38.97% |
| Pondere active circulante | 87.57% | 83.72% | 81.06% | 81.41% | 76.36% | 69.84% | 65.7% | 63.08% | 61.03% |
©Firme.ro