Companie
Detalii identificare
Nume firmăBM PRIME DEVELOPMENT S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46403400 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12563/2022
EUIDROONRC.J40/12563/2022
Data înființării30.06.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaMărului nr. 100-102, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
544.764
Profit (Lei)
31.936
Număr angajați
2
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 544.764 | 31.936 | 2.661 | 93.148 | 17.225 | 121.600 | 46.074 | 2 |
| 2024 | 495.364 | 113.938 | 9.495 | 43.580 | 31.127 | 126.239 | 114.138 | 2 |
| 2023 | 243.167 | 147.662 | 12.305 | 11.416 | 17.162 | 143.527 | 149.625 | 1 |
| 2022 | 37.431 | 34.029 | 2.836 | 1.708 | 10.718 | 25.219 | 34.229 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
69.31%
Lichiditate curentă
1.31
Viteza rotație active
3.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
69.31%
Profit net per salariat
15.968 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.86% | 23% | 60.72% | 90.91% |
| Marjă profit brut | 7.4% | 27.78% | 70.28% | 93.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 69.31% | 99.82% | 98.69% | 99.42% |
| Profit net per salariat | 15.968 Lei | 56.969 Lei | 147.662 Lei | n/a |
Viteza rotație active
3.92
Viteza rotație stocuri
33.19
Durata medie încasare creanțe
48 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.92 | 3.15 | 1.51 | 1.04 |
| Viteza rotație stocuri | 33.19 | 30.18 | 38.47 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 48 zile | 24.07 zile | 144.69 zile | 107.47 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 272.382 Lei | 247.682 Lei | 243.167 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
1.31
Lichiditate imediată
1.13
Pondere active imobilizate
12.41%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.31 | 2.9 | 12.57 | 14.77 |
| Lichiditate imediată | 1.13 | 2.52 | 12.02 | 14.77 |
| Pondere active imobilizate | 12.41% | 19.78% | 10.68% | 29.82% |
| Pondere active circulante | 87.59% | 80.22% | 89.32% | 70.18% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
2
Persoane
Xxxx Xxxxxx
Xxxx Xxxxxx
Departament:
-
Email:
Xxxx*xxxxxx*Xx*Xxxxx*xx
3 surse
Xxx*xxxxxxxx*Xx*Xxxxx*xx
Xxx*xxxxxxxx*Xx*Xxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxx*xxxxxxxx*Xx*Xxxxx*xx
1 sursă