Companie
Detalii identificare
Nume firmăEC RIGIPS PARTNER CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare46835891 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/18181/2022
EUIDROONRC.J40/18181/2022
Data înființării14.09.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaBaciului nr. 14, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
390.194
Profit (Lei)
125.298
Număr angajați
2
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 390.194 | 125.298 | 10.442 | 13.101 | 97 | 138.612 | 125.608 | 2 |
| 2024 | 249.334 | 87.197 | 7.266 | 15.421 | 17.722 | 80.608 | 84.643 | 2 |
| 2023 | 146.094 | 0 | 0 | 11.259 | 97 | 8.608 | -2.554 | 2 |
| 2022 | 50.184 | 25.260 | 2.105 | 6.637 | 97 | 32.000 | 25.460 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Lichiditate curentă
10.58
Viteza rotație active
2.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.75%
Profit net per salariat
62.649 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.11% | 34.97% | 0% | 50.33% |
| Marjă profit brut | 33.68% | 35.97% | 0% | 51.34% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.75% | 100% | 0% | 99.21% |
| Profit net per salariat | 62.649 Lei | 43.599 Lei | 0 Lei | 12.630 Lei |
Viteza rotație active
2.81
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
66.42 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.81 | 2.54 | 16.78 | 1.56 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 66.42 zile | 51.24 zile | 0 zile | 28.15 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 195.097 Lei | 124.667 Lei | 73.047 Lei | 25.092 Lei |
Lichiditate curentă
10.58
Lichiditate imediată
10.58
Pondere active imobilizate
0.07%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.58 | 5.23 | 0.76 | 4.82 |
| Lichiditate imediată | 10.58 | 5.23 | 0.76 | 4.82 |
| Pondere active imobilizate | 0.07% | 18.02% | 1.11% | 0.3% |
| Pondere active circulante | 99.93% | 81.98% | 98.89% | 99.7% |
©Firme.ro