Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO NEW TECHNOLOGY S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46884959 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ29/2752/2022
EUIDROONRC.J29/2752/2022
Data înființării22.09.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaVadu Părului nr. 154, Vadu Părului, Prahova
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
282.154
Profit (Lei)
85.780
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 282.154 | 85.780 | 7.148 | 171.192 | 6.796 | 309.038 | 144.642 | 1 |
| 2023 | 382.786 | 62.649 | 5.221 | 158.924 | 6.796 | 211.066 | 58.938 | 1 |
| 2022 | 0 | 0 | 0 | 88.647 | 0 | 84.936 | -3.711 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.31%
Lichiditate curentă
1.81
Viteza rotație active
0.89
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
59.31%
Profit net per salariat
85.780 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.4% | 16.37% | 0% |
| Marjă profit brut | 30.85% | 16.85% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 59.31% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 85.780 Lei | 62.649 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.89
Viteza rotație stocuri
2.37
Durata medie încasare creanțe
168.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.89 | 1.76 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 2.37 | 6.72 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 168.28 zile | 120.03 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 282.154 Lei | 382.786 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
1.81
Lichiditate imediată
1.11
Pondere active imobilizate
2.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.81 | 1.33 | 0.96 |
| Lichiditate imediată | 1.11 | 0.97 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 2.15% | 3.12% | 0% |
| Pondere active circulante | 97.85% | 96.88% | 100% |
©Firme.ro