Companie
Detalii identificare
Nume firmăA.C.ELI SISTEME CLIMATIZARE SI INCALZIRE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46907718 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/1501/2022
EUIDROONRC.J6/1501/2022
Data înființării26.09.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
AdresaCoşbuc, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
158.055
Profit (Lei)
-85.243
Număr angajați
2
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 158.055 | -85.243 | -7.104 | 16.053 | 14.250 | 319.277 | 317.474 | 2 |
| 2024 | 169.708 | -38.883 | -3.240 | 47.187 | 18.301 | 431.603 | 402.717 | 1 |
| 2023 | 549.543 | 441.400 | 36.783 | 7.810 | 9.428 | 439.982 | 441.600 | 1 |
| 2022 | 38.572 | 19.408 | 1.617 | 9.152 | 91 | 28.669 | 19.608 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-53.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.85%
Lichiditate curentă
19.89
Viteza rotație active
0.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-53.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.85%
Profit net per salariat
-42.622 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -53.93% | -22.91% | 80.32% | 50.32% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 76.58% | 50.32% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -26.85% | -9.66% | 99.95% | 98.98% |
| Profit net per salariat | -42.622 Lei | -38.883 Lei | 441.400 Lei | 19.408 Lei |
Viteza rotație active
0.47
Viteza rotație stocuri
137.2
Durata medie încasare creanțe
489.66 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.47 | 0.38 | 1.22 | 1.34 |
| Viteza rotație stocuri | 137.2 | 50.46 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 489.66 zile | 695.21 zile | 180.22 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.028 Lei | 169.708 Lei | 549.543 Lei | 38.572 Lei |
Lichiditate curentă
19.89
Lichiditate imediată
19.82
Pondere active imobilizate
4.27%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.89 | 9.15 | 56.34 | 3.13 |
| Lichiditate imediată | 19.82 | 9.08 | 56.34 | 3.13 |
| Pondere active imobilizate | 4.27% | 4.07% | 2.1% | 0.32% |
| Pondere active circulante | 95.73% | 95.93% | 97.9% | 99.68% |
©Firme.ro