Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONSTRUZIONI METALLICHE S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 46989939 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/1582/2022
EUIDROONRC.J6/1582/2022
Data înființării10.10.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2511
Această clasă include:
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
-fabricarea de structuri metalice pentru construcţii şi părţi componente ale acestora (turnuri, stâlpi, grinzi cu zăbrele, poduri etc.) -fabricarea de structuri metalice industriale (structuri pentru furnale, pentru echipamente de ridicat şi manevrat, etc.) -fabricarea de construcţii prefabricate din metal: -barăci metalice, elemente modulare pentru expoziţii etc. Această clasă exclude: -fabricarea părţilor componente pentru cazane navale sau pentru cazane industriale,
2530 -fabricarea dispozitivelor pentru asamblarea liniilor de cale ferată,
2599 -fabricarea secţiunilor de nave,
3011
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateFabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice
Informații de contact
AdresaMiron Cristea, Năsăud, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
333.574
Profit (Lei)
94.033
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 333.574 | 94.033 | 7.836 | 12.260 | 0 | 182.128 | 169.868 | 1 |
| 2023 | 200.600 | 59.769 | 4.981 | 16.069 | 0 | 91.904 | 75.835 | 1 |
| 2022 | 24.592 | 15.866 | 1.322 | 2.848 | 0 | 18.914 | 16.066 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
28.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.36%
Lichiditate curentă
14.86
Viteza rotație active
1.83
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
28.19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55.36%
Profit net per salariat
94.033 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 28.19% | 29.8% | 64.52% |
| Marjă profit brut | 29.32% | 30.65% | 65.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 55.36% | 78.81% | 98.76% |
| Profit net per salariat | 94.033 Lei | 59.769 Lei | 15.866 Lei |
Viteza rotație active
1.83
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
155.14 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.83 | 2.18 | 1.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 155.14 zile | 137.66 zile | 0.92 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 333.574 Lei | 200.600 Lei | 24.592 Lei |
Lichiditate curentă
14.86
Lichiditate imediată
14.86
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 14.86 | 5.72 | 6.64 |
| Lichiditate imediată | 14.86 | 5.72 | 6.64 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro