Companie
Detalii identificare
Nume firmăTEXFAM S.R.L.
Cod unic de înregistrare47114990 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2022000857314
EUIDROONRC.J2022000857314
Data înființării02.11.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4779
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
-comerţul cu amănuntul al cărţilor second-hand -comerţul cu amănuntul al altor bunuri second-hand -comerţul cu amănuntul al antichităţilor -activităţi ale caselor de licitaţie (cu amănuntul ) Această clasă exclude: -comerţul cu amănuntul al autovehiculelor second-hand,
451 -activităţi ale licitaţiilor pe Internet şi alte licitaţii care se desfăşoară în afara caselor de licitaţii (cu amănuntul),
4791, 4799 -activităţi ale caselor de amanet,
6492
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine
Informații de contact
AdresaMihai Viteazul nr. 117/F, Zalău, Sălaj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
167.732
Profit (Lei)
-221.901
Număr angajați
2
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 167.732 | -221.901 | -18.492 | 244.700 | 0 | 48.329 | -196.371 | 2 |
| 2024 | 181.692 | 3.017 | 251 | 40.533 | 0 | 66.063 | 25.530 | 1 |
| 2023 | 175.554 | 36.463 | 3.039 | 7.250 | 0 | 51.937 | 44.687 | 1 |
| 2022 | 18.893 | 8.024 | 669 | 13.164 | 0 | 21.388 | 8.224 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-132.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
3.47
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-132.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-110.951 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -132.29% | 1.66% | 20.77% | 42.47% |
| Marjă profit brut | 0% | 1.93% | 21.55% | 42.47% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 11.82% | 81.6% | 97.57% |
| Profit net per salariat | -110.951 Lei | 3.017 Lei | 36.463 Lei | 8.024 Lei |
Viteza rotație active
3.47
Viteza rotație stocuri
64.09
Durata medie încasare creanțe
6.32 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 3.47 | 2.75 | 3.38 | 0.88 |
| Viteza rotație stocuri | 64.09 | 14.04 | 115.72 | 1.89 |
| Durata medie încasare creanțe | 6.32 zile | 13.27 zile | 6.04 zile | 56.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 83.866 Lei | 181.692 Lei | 175.554 Lei | 18.893 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.19
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 1.63 | 7.16 | 1.62 |
| Lichiditate imediată | 0.19 | 1.31 | 6.95 | 0.86 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro