Companie
Detalii identificare
Nume firmăDAV ASCENSOR S.R.L.
Cod unic de înregistrare47224195 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/8075/2022
EUIDROONRC.J23/8075/2022
Data înființării22.11.2022 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4329
Această clasă include instalarea de echipamente altele decât sistemele electrice, sanitare, de încălzire, de aer condiţionat sau a utilajelor industriale, în clădiri şi alte structuri de geniu civil. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -lifturi, scări rulante -uşi automate şi turnante (rotative) -instalaţii de paratrăznet -sisteme de curăţare prin aspirare -izolaţii termice, fonice sau antivibraţii Această clasă exclude: -instalarea maşinilor industriale,
3320
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateAlte lucrari de instalatii pentru constructii
Informații de contact
AdresaGarofiţei nr. 19, Oraş Bragadiru, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
350.802
Profit (Lei)
174.797
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 350.802 | 174.797 | 14.566 | 7.163 | 20.311 | 161.889 | 175.037 | 1 |
| 2024 | 293.795 | 21.312 | 1.776 | 16.575 | 12.371 | 31.493 | 27.289 | 1 |
| 2023 | 275.190 | 2.929 | 244 | 22.834 | 3.711 | 25.100 | 5.977 | 1 |
| 2022 | 3.496 | 2.848 | 237 | 411 | 0 | 3.459 | 3.048 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
49.83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Lichiditate curentă
22.6
Viteza rotație active
1.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
49.83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.86%
Profit net per salariat
174.797 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 49.83% | 7.25% | 1.06% | 81.46% |
| Marjă profit brut | 51.19% | 8.15% | 1.91% | 82.44% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.86% | 78.1% | 49% | 93.44% |
| Profit net per salariat | 174.797 Lei | 21.312 Lei | 2.929 Lei | 2.848 Lei |
Viteza rotație active
1.93
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
95.2 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.93 | 6.7 | 9.55 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 95.2 zile | 6.62 zile | 2.41 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 350.802 Lei | 293.795 Lei | 275.190 Lei | 3.496 Lei |
Lichiditate curentă
22.6
Lichiditate imediată
22.6
Pondere active imobilizate
11.15%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 22.6 | 1.9 | 1.1 | 8.42 |
| Lichiditate imediată | 22.6 | 1.9 | 1.1 | 8.42 |
| Pondere active imobilizate | 11.15% | 28.2% | 12.88% | 0% |
| Pondere active circulante | 88.85% | 71.8% | 87.12% | 100% |
©Firme.ro