Companie
Detalii identificare
Nume firmăA.R.C. VISION CONSULTING S.R.L.
Cod unic de înregistrare47453938 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2023000159129
EUIDROONRC.J2023000159129
Data înființării16.01.2023 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaGodeanu nr. 1, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
125.387
Profit (Lei)
97.943
Număr angajați
0
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 125.387 | 97.943 | 8.162 | 4.741 | 7.964 | 94.840 | 98.063 | 0 |
| 2024 | 119.408 | 92.847 | 7.737 | 37.865 | 9.921 | 120.911 | 92.967 | 0 |
| 2023 | 118.802 | 96.105 | 8.009 | 4.053 | 8.386 | 91.872 | 96.205 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
78.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Lichiditate curentă
20
Viteza rotație active
1.22
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
78.11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.88%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 78.11% | 77.76% | 80.9% |
| Marjă profit brut | 92.54% | 91.44% | 95.94% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.88% | 99.87% | 99.9% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.22
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
180.86 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.22 | 0.91 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 180.86 zile | 214 zile | 150.54 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
20
Lichiditate imediată
20
Pondere active imobilizate
7.75%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20 | 3.19 | 22.67 |
| Lichiditate imediată | 20 | 3.19 | 22.67 |
| Pondere active imobilizate | 7.75% | 7.58% | 8.36% |
| Pondere active circulante | 92.25% | 92.42% | 91.64% |
©Firme.ro