Companie
Detalii identificare
Nume firmăFIRST CONTAB POINT S.R.L.
Cod unic de înregistrare47482895 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/162/2023
EUIDROONRC.J3/162/2023
Data înființării19.01.2023 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaDacia, Oraş Mioveni, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
294.650
Profit (Lei)
-57.327
Număr angajați
5
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 294.650 | -57.327 | -4.777 | 103.563 | 0 | 404.489 | 300.926 | 5 |
| 2024 | 296.350 | 160.968 | 13.414 | 78.053 | 0 | 436.305 | 358.252 | 2 |
| 2023 | 285.720 | 197.084 | 16.424 | 10.950 | 0 | 208.234 | 197.284 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-19.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.05%
Lichiditate curentă
3.91
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-19.46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-19.05%
Profit net per salariat
-11.465 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -19.46% | 54.32% | 68.98% |
| Marjă profit brut | 0% | 63.38% | 69.89% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -19.05% | 44.93% | 99.9% |
| Profit net per salariat | -11.465 Lei | 80.484 Lei | 197.084 Lei |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
481.56 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 0.68 | 1.37 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 481.56 zile | 532.48 zile | 203.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 58.930 Lei | 148.175 Lei | 285.720 Lei |
Lichiditate curentă
3.91
Lichiditate imediată
3.91
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.91 | 5.59 | 19.02 |
| Lichiditate imediată | 3.91 | 5.59 | 19.02 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro