Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERTIC CONSTRUCT S.R.L.
Cod unic de înregistrare47489974 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/251/2023
EUIDROONRC.J12/251/2023
Data înființării20.01.2023 - 3 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaGeorge Coşbuc nr. 4A, Pata, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
123.540
Profit (Lei)
842
Număr angajați
1
Vechime
3 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 123.540 | 842 | 70 | 200.953 | 58.949 | 121.264 | -14.919 | 1 |
| 2024 | 116.386 | -19.907 | -1.659 | 204.632 | 91.941 | 96.930 | -15.761 | 1 |
| 2023 | 64.126 | 3.946 | 329 | 184.078 | 124.933 | 63.291 | 4.146 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.64%
Lichiditate curentă
0.6
Viteza rotație active
0.69
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.64%
Profit net per salariat
842 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.68% | -17.1% | 6.15% |
| Marjă profit brut | 1.68% | 0% | 7.15% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -5.64% | 100% | 95.18% |
| Profit net per salariat | 842 Lei | -19.907 Lei | 3.946 Lei |
Viteza rotație active
0.69
Viteza rotație stocuri
25.17
Durata medie încasare creanțe
99.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.69 | 0.62 | 0.34 |
| Viteza rotație stocuri | 25.17 | 0 | 10.16 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.37 zile | 36.54 zile | 162.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 123.540 Lei | 116.386 Lei | 64.126 Lei |
Lichiditate curentă
0.6
Lichiditate imediată
0.58
Pondere active imobilizate
32.71%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.6 | 0.47 | 0.34 |
| Lichiditate imediată | 0.58 | 0.47 | 0.31 |
| Pondere active imobilizate | 32.71% | 48.68% | 66.37% |
| Pondere active circulante | 67.29% | 51.32% | 33.63% |
©Firme.ro